Blíží se nám Den matek a každá maminka a případně babička si krom toho, abyste ji alespoň v tento den dali pokoj (vtip), přeje i nějakou tu maličkost. Máme plnou kategorii nápadů, ale tady alespoň 5 takových, které jsou snadné a vhodné pro děti.

Všechny příspěvky jsou z našeho webu, i když třeba k jinému tématu.

1. Přívěsek na klíče ze samotvrdnoucí hmoty

My jsme takovýto přívěsek připravovali mimo jiné i na narozeninovou party jako dárečky pro minibrabčákovy kamarády. Stejně tak jsem tyto přívěsky připravovala i na eshop, jako cedulku k dárečku.

Po rozbalení poté cedulka může sloužit i jako přívěsek na klíče.

2. Vypalovaná krabička

Tento tip je velmi úzce zaměřený. K dispozici totiž musíte mít nějakou pájku a je spíše pro starší a zručné děti. Jednoduchou dřevěnou krabičku seženete například v IKEA nebo na webu cistedrevo.cz.

Pro menší děti bych doporučila stejný nápad, ale krabičku pro maminku raději pomalujte temperami, akrylem a zalakujte. Dovnitř poté můžete dát cokoliv, co má maminka ráda – náramek z korálků, čokoládové bonbony nebo třeba vysušené sedmikrásky k jídlu.

3. Hrnečky barvené lakem

Tento tip neomrzí. Můžete techniku použít nejen na hrneček, ale třeba i na talířek či mističku, na který si maminka může odkládat šperky při vaření nebo klíče po příchodu domů atd.

Jen si nejdříve zjistěte, který lak už maminka nebude používat, abyste nepoužili nějaký co miluje. To by vám moc nepoděkovala:)

4. Ručně vyráběná mýdla

Tento dáreček je velmi jednoduchý a zároveň milý. V náročnosti je vhodný pro ty úplně nejmenší děti. Pokud budete kupovat mýdla nová, tak za ně neutratíte příliš peněz. Bylinky doma určitě máte v sušeném stavu (mrkněte do poličky s kořením) a sušenou levanduli nebo třeba sušené kvítky sedmikrásek si můžete vyrobit sami.

Stačí přidat stuhu a je hotovo.

5. Zdobená vázička ze zavařovaček

Tento návod jsem tvořila, když jsme připravovali diamantovou svatbu. Vázičky ze zavařovaček neomrzí a jsou velmi jednoduché. Sklenice může být i malinká. Zrovna venku kvetou sedmikrásky a vím z vlastní zkušenosti, že i dvouleťáci v pohodě natrhají i 20 takových kvítků.

Zdobit můžete čímkoliv, co máte doma. Od kousku staré záclony, přes kousek ubrousku, po mašličku z rozbité sponky až po jednoduchou stužku.

Nezapomeňte na to hlavní o co při tomto dni jde. A přeci…vzpomenout si na maminku, která nás chovala, když jsme plakali, krmila, když jsme to sami nedokázali a strávila x nocí vzhůru, aby nám byla nablízku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here