Máme tady nový jednoduchý návod na výrobu dárečků s dětmi. Dnes se podíváme na extrémně jednoduché a naprosto perfektně vypadající hrnečky, které jsme vyráběli s minibrabčákem pro prababičku. Vše jen za pomoci laku na nehty, vody a párátka. 

Naše prababička má moc hezkou a totálně starou chaloupku, kde všemu dominuje “cibulákový” styl. Vymyslela jsem tedy dáreček, který bychom mohli snadno s minibrabčákem prababičce vyrobit a zároveň bude na chaloupku barevně zapadat.

Barvení hrnečků lakem na nehty je velice jednoduché, ale je fakt, že při zpětném nahlížení na některé komentáře u jiných tvůrců jsem narazila na pár úskalí, která nás sice nepotkala, ale podělím se o ně.

Pozor:

  • Při používání laku je docela důležitá rychlost, jelikož lak ve vodě chce pracovat a hned se na něco chytit, takže určitě nelijte lak do vody s dlouhou časovou prodlevou mezi namáčením hrnečků.
  • Používaný lak by měl být z těch levnějších, které nemají ultrarychlé schnutí, takže zapomeňte na L’oreal, Rimmel, ale sáhněte třeba po Essence a podobných lacinějších lacích. Ty rychleschnoucí hodně lidem vůbec nefunguje a jsou z toho akorát zpruzení.
  • Voda, kterou používáte by měla být horká. Jakkoliv horká vody pod bodem varu zpomalí efekt schnutí laku a dá se s ním lépe a déle pracovat.
  • Na každý nový hrneček, použijte další dávku kapek laku. Nenamáčejte do stejné vykapané lázně další hrneček.
  • Použijte do lázně skutečně jen pár kapek laku, jinak se vám budou tvořit hrudky, bubliny či vám bude vadit zápach laku delší dobu.
  • Co se týká zdravotní nezávadnosti, tak se o to vedou spory. Ti, co tvrdí, že je to naprosto bezpečné hrnečky nechávají jen tak. Ti, co se lehce bojí hrnečky vypalují při 200°C 20 minut v troubě nebo je proženou cyklem myčky s vyšší teplotou. My jsme za bezpečné použili metodu, že lak nedáváme až k místu, kde se hrnečku dotýkají ústa, což je asi nejjednodušší.

Varováni jste byli a případné chyby jsme vám taky tak nějak sdělili, takže můžeme jít na to:)

Jednoduchý návod

Návod na barvení hrnečků lakem

Krok za krokem

1.Budete potřebovat: čisté hrnečky, lak na nehty (vyhněte se rychleschnoucím), nádobu na vodu (zničíte ji, takže si nepřipravujte misku po babičce), horkou vodu (čím teplejší, tím lepší), párátko či špejli, podložku kvůli skvrnám, utěrku na schnutí (ideálně papírovou)
Podložka, hrníček, miska , lak na nehty, párátko a utěrky
2. Na rozloženou podložku (třeba igelitový ubrus) si připravte hrnečky, misku na vodu a laky. Nalijte horkou vodu do misky. Hloubka misky je na vás.
Do misky nalijte horkou vodu
3. Do vody kápněte pár kapiček laku.
4. Párátkem nebo špejlí rozmíchejte lak po hladině do požadovaného rozptýlení.
5. Namočte hrníček do hloubky a tvaru, jaký chcete.

POZOR: Z nového hrnečku sundejte ze dna nálepku s čárovým kódem před namočením. Ano, povedlo se nám ji nechat na prvním hrníčku:)

6. Hrníček odložte dnem vzhůru na ubrousek, utěrku, kde může vyschnout.

TIP: My zápach nepocítili, ale jiní si na něj stěžovali, tak buďte na nějakém lépe větraném místě.

Necháme zaschnout
7. A máte hotovo:)

TIP: Nádherně vypadají i barevné kombinace, kdy hrníčky namáčíte podruhé stejným způsobem, ale do jiné barvičky.

Minibrabčák suché hrníčky ještě krásně zabalil a šup na oslavu za prababičkou:) Udělali jsme velikou radost a především z nich prababička ráda pije, což potěší ještě víc.

Už jen zabalit a je hotovo

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here