Uplynulo pár dnů od článku o diamantové svatbě a my se přesuneme k dalšímu vlastnímu zapojení do dekorování této události a mnohým jí podobných. Dnes se podíváme na dekorování váziček na pár květin, které budou rozeseté po slavnostní tabuli. Způsobů, jak vázičky ozdobit je spoustu, tak se pojďte podívat na ten náš.

U váziček bych těžko vytvářela jeden uniformovaný návod v sérii obrázků, protože každá vázička je jiná přesně podle toho, jak si ji ozvláštníte.

Pro vytvoření váziček toho budete potřebovat hodně nebo málo, podle toho, jak je chcete. Pokud budete chtít všechny vázičky s jemnou krajkou a peříčkem, tak nemusíte shánět všechny možné materiály. Pokud ale budete chtít mít vázičky různorodé, tak se fantazii meze nekladou.

Já použila na vázičky nejrůznější materiály, ale s apelem na jednotný styl.

Chtěla jsem jemné, romantické a bílá či přírodní materiály a tóny barev.

 

Potřeby k výrobě, které jsem použila
Potřeby k výrobě, které jsem použila

Kdybych však měla obdobné vázičky vytvářet na dětskou oslavu našeho minibrabčáka, tak bych zvolila jiné barvy i materiály. Takže je opravdu na každém, který styl bude preferovat.

Kde shánět

Stejně jako vždy vás v přední řadě odkáži na obchod Stoklasa. Nedávno oslavili 26 let a rozdávali i spoustu bonusů v podobě slev a dárků. Pokud však toto pominu, tak je to vynikající obchod, kde se dají sehnat nejrůznější dekorační materiály. Od peříček, přes flitry, papírové krajky, stuhy až po organzu či pavučinku a umělé diamanty.

Někdy ale nemusíte ani vytáhnout paty z domu. Konkrétně já mám doma od brabčákovi babičky luxusní zbytky krajek, které se právě pro tyto účely perfektně hodí. Vzhledem k tomu, že to je právě ona, kdo nedávno oslavil onu diamantovou svatbu, bylo pro ni potěšující, když na vázičkách svou krajku viděla.

Můžete použít i různé druhy papíru či kartonu, které seženete v každém lepším papírnictví nebo celé sady v Tchibu a Lidlu. který je ještě levnější. Případně i obchodní dům Ikea, ze kterého jsem v oddělení s dekoračním papírem koupila stuhu s tvarovacím drátkem uvnitř.

A nějaké to lepidlo a sešívačku doma určitě máte.

Jak jsme vyráběli

Po připravení všeho materiálu, který je na fotografii výše, jsem si připravila skelety sklenic. Chtěla jsem i sklenice různě velké, aby vše působilo organicky.

Z kartonů jsem si připravila obruče, do kterých jsem pak sklenice vložila. Jiné sklenice jsem obalila krajkou nebo tylem.

Podobným způsobem jsem si připravila všechny sklenice a mohla jsem je začít zdobit.

Na zdobení jsem použila diamantovou pásku a peříčka od Stoklasy i krajku od babičky. Na většině váziček později přistála i nějaká ta dekorace z dřívějších návodů. Někde se usadil papírový motýlek a jinde zase ubrousková květina. Možností je spousta.

Jak vidíte, tak skutečně jen stačí vhodně kombinovat vybrané barvy a materiály a vázičky vypadají perfektně. Ještě lépe samozřejmě vypadají, když jsou v nich i květiny.

Ještě se podívejte na výsledné vázičky a můžete jít hned tvořit také:)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here