Vždy se zaseknu, když mám psát článek, který jsem si více odžila, než zdokumentovala a přijde mi, že nemám co předat a naučit. Ona je to ale chyba, protože po letošním druhém ročníku naší akce „Dlabání dýní na Jířáku“ se nám tam někteří návštěvníci vrátili a ptali se, proč se nikde o loňské akci nedočetli. Tak to nyní napravuji. Pojďte se se mnou mrknout, jak byla připravována a realizována akce v Praze.

Když mě lidé z vedení Prahy 3 oslovili, tak zbývaly do svátku všech svatých asi 3 týdny a já jsem věděla, že se budu chtít pořádně připravit. Chtěla jsem kromě dýní využít našeho kreativního potenciálu a zapojit i všechny možné další techniky.

Začala jsem se tedy připravovat a vytvořila jsem pro akci hned několik různých návodů, které jsme na místě praktikovaly s holkama a učily postup naše návštěvníky.

Jak se ale často stává, tak po akci jsem byla ráda, že vše proběhlo super a akci jsem si uzavřela. Návody jsem tedy nikdy nedala sem na blog a chci to nyní napravit.

Budu je sem postupně přidávat, i když se nám pomalu blíží spíš adventní tvoření.

Jak to probíhalo

Na první ročník jsme si připravili 100 dýní k vydlabávání, které jsme si přivezli z farmy a k tomu ještě dýně sádrové, látkové, dřevěné a nespočet dalších technik ke zdobení od malování, decoupage přes klasické dlabání a vyklepávání vykrajovátek pomocí kladívka.

Vše přichystané jsme si přivezli s sebou a krom toho i cedulky s jednotlivými technikami a tipy na každý stůl a dekorace k nastartování atmosféry.

Zahájili jsme přípravy:

Příprava všeho, co jsme brali s sebou

A akce tak nějak začala samospádem ještě dříve, než časově měla, ale už jsme nechtěli nechat nikoho čekat:) A pak začala skutečná smršť:D

Měli jsme v obou ročnících velké štěstí na počasí a hodně lidí přišlo i v krátkém rukávu nebo se opalovalo na terase. Výsledky stály za to. Je fakt moc hezké, když se sejde na jednom místě i přes 30 dýní najednou, které si nechaly děti na sluníčku uschnout.

Kromě jiného jsme letos měli i malování na obličej, který bylo velkým hitem, ale reálně na něj byla i půl hodinky čekačka.

Pro všechny, kdo se zúčastnili jsme připravili i soutěž o ceny. V prvním ročníku se přihlásilo kolem 10 lidí ze sta a 3 vyhráli ceny z našeho eshopu, které jsme jim zaslali. Letos se však i přes extrémní počet návštěvníků a 305 zpracovaných dýní nezúčastnil nikdo.

Akci jsme si všichni užili, i když byla velmi náročná a moc se těšíme na další podobné akce a to nejen v dušičkovém stylu:)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here