Tak u tohoto zdánlivě jednoduchého návodu jsme se docela zapotili:D Na druhou stranu měly sádrové dýně na akci Dlabání dýní na Jiřáku obrovský úspěch a paní si tam často dodělávaly i polotovar jen, aby si ho mohly nazdobit a odnést.
Vypadalo to tak jednoduše
Ještě jsem si dopředu připravila silonky, aby z jedné strany byly už předem zagumičkované.
A teď už samotná příprava, jak jinak, než v časosběru:)
Teď přichází na řadu schnutí přes noc a ideálně ještě přes den. My je nechali schnout na novinách nad topením.
Celkem se nám osvědčilo používat raději tenké silonky, než ty super hutné, protože se poté lépe odstraňovaly. Odstraňování byl reálně ten největší vo*er, protože po odendání gumiček a svíčky následovala silonka se zbytky sádry, které lítaly úplně po celé místnosti a nejednou i do oka:D Jedno takové sundavání jsme i natočili.
Po odstranění silonky je dýně připravená k dalšímu zpracování. Ale reálně, pokud máte možnost silikonové formy ve tvaru dýně, tak to bude asi mnohem jednodušší:D
Zdobení a dotvoření dýně
Teď přichází řada na to, co si užilo tolik lidí i na akci. Zdobení a dotvoření sádrové dýně, která může sloužit i jako svícen. Na akci jsme připravili asi 20 sádrových polotovarů, ale některé silonky jsme neodstranili a ukázalo se, že to není problém a maminky i paní si tam z dýní přebytečné silonky odstranily samy.
Mám ráda zlatou barvu a k podzimu mi tak nějak sedne. Navíc jsem chtěla vytvořit kousek, který je inspirací nejen pro děti, ale i pro dospělé. A takhle vypadá hotový svícen na světle i ve tmě se svíčkou.
Kdybych to měla shrnout, tak výroba polotovaru byla celkem zábava, ale reálně bych do toho kromě kurzů už znovu nešla. Bylo z toho hrozně bordelu po podlaze i stole a i to schnutí trvalo dlouho, takže bych tuhle část klidně přeskočila nebo nějak zefektivnila. Ale zábava to byla, to je fakt:)