Mám tady jeden velmi jednoduchý a přitom tak efektní návod na sukénku pro vaši holčičku, případně i pro dospělého.

Původně toto vůbec neměl být návod na výrobu sukénky. Jednu takovou mám totiž doma a po nošení a vyprání ji musím vždy celou rozebrat a vytvořit znovu. Na druhou stranu při takovém postupu rychle zjistíte, že výroba není nic složitého:)

Jdeme na to

Ideální pro výrobu takové sukénky je látka, která se jmenuje tyl. Najdete ji v téměř každé galanterii, případně na nějakém eshopu s látkou.

Ať již pro malou holčičku nebo dospělou ženu je vždy důležité počítat s tím, že potřebujete dvojnásobnou délku na sukni. Pokud tedy například budete chtít pro holčičku sukénku, která má být 30 cm dlouhá, budete potřebovat proužky 60 cm dlouhé.

Je to důležité u nakupování, abyste věděli, že pokud šířka nebude dostatečná ve dvojnásobné délce, tak musíte počítat s větším množstvím koupených metrů. Tyl se prodává v různých šířkách, a jestli chcete být v klidu, tak kupujte pevnější tyl v 300 cm šíři.

Budete potřebovat

  • 3 cm gumu do pasu (délku dle obvodu, ale ať neškrtí)
  • tyl – pevnější pro větší „trčení“ sukně, jemnější pro splývavější
  • nůžky
  • jehlu a nit nebo šicí stroj

Připravte si gumu na váš obvod pasu, ale malinko volnější, protože na gumě budou navázané proužky tylu a konce sešijte na stroji nebo v ruce.

Tyl si nastříhejte na proužky o šířce cca 5 cm. Délku proužku si upravte tak, jak bylo popsáno výše. Zhruba 10 cm ztratíte na gumě, takže jestli trváte na přesné délce, nezapomeňte si ztrátu připočítat. Výhodou tylu je, že se po nastříhání nepáře a neničí, takže si výsledek můžete vždy ještě upravit.

TIP: Nemusíte použít pružnou gumu do pasu, ale třeba jen pevnou dlouhou stuhu a sukni si kolem pasu uvazovat.

Pokud máte sukni již doma, ale chcete ji obnovit, tak doporučuji uzly rozvázat a jednotlivé proužky vyžehlit. Funguje to i u údržby takové sukénky.

Gumu si navlečte na kolena v sedě nebo na opěrku židle a postupně liščím uzlem přivazujte jednotlivé proužky tak, aby byly konce stejně dlouhé. Přivažte tolik proužků, aby i po navlečení na vás nikde nezůstávala volná místa a netvořily se mezery.

Na závěr uzlíky porůznu srovnejte a sukénka je hotová.

Údržbu provádějte vždy, když jsou proužky na sukénce již příliš zmuchlané a sukénka je tím pádem kratší. Stačí ji vyprat, rozvázat a vyžehlit proužky i gumu a u televize nebo audioknihy si udělat takovou macramé session.

My dávali dračici sukénku velmi často a článek jsem protkala fotkami z jejích druhých narozenin, aby bylo vidět, jak takto vytvořená sukénka vypadá.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here