Činností a věcí, co lze vyrobit na dinoparty pro děti je nespočet. My si jako další velice jednoduchou činnost s dětmi vybrali emblémy s dinosauřími stopami. Děti měly ohromnou radost a my si užili zábavu při výrobě.

Původně jsem chtěla tuto činnost nechat až přímo na oslavu, kde by si děti mohly emblémy samy vyrobit od začátku do konce, ale minibrabčákovi se to tak líbilo, že mě přemluvil, abychom je vyrobili pro děti sami.

Děti si na oslavě už jen vybraly, který emblémek se jim líbí, vybarvily si ho a odnesly domů. Minibrabčák ten svůj hrdě nosí na šňůrce na krku:)

Hodně muziky za málo

Než jsem začala plánovat tuto oslavu, tak jsem ani netušila, kolik dinosaurů to naše dítě vlastně má. Říkala jsem si, že asi o třech vím, ale když jsem ho poprosila, aby přinesl nějaké dinosaury na výrobu emblémů, tak mě dost překvapilo, když na mě z pokojíčku začal křičet, ať mu s nimi jdu pomoct:)

Já si připravila jednu kostičku samo-tvrdnoucí hlíny a on se chudák táhl s krabicí plnou dinosaurů. Kdybych to tušila, tak mu řeknu, ať přinese dva. Víc jich vlastně ani nemusíte použít, pokud nechcete.

Oba jsme z hlíny vytvořili velkého hada, kterého jsem rozdělila na malé kousky. Z nich jsme uplácali kuličky a ty rozplácli. Je to vážně jen chvilinka práce, a pak už zábava v tiskání dinosaury, takže u toho vydrží i mnohem menší děti.

Brčkem jsme pak napíchali otvory na případné šňůrky, aby šel emblém nosit jako přívěsek a bylo to. Další 2 dny jsme vše nechali ztvrdnout.

Na oslavu jsme ke stolečku dali hotové emblémy k vybarvení. Na vybarvování jsem vzala fixy s glitry, takže se přívěskykrásně leskly. Dětem se s fixami pracuje mnohem lépe a nevznikne tolik „nehod“ v podobě umazaných šatiček a košil, které si děti vzaly na oslavu.

Jednoduchý návod

Pokud máte doma k dispozici i fixační sprej na obrazy, tak není vůbec od věci ho použít na zafixování této hmoty. Použila jsem ho už již dříve a funguje i jako glazura. Barvy vyniknou, hlína je hladká a hezky se leskne.

Krásně je to vidět i na této želvičce, kterou jsem vyráběla a psala o ní již dříve:)

 

Takže určitě neváhejte. Vyrábět věci ze samotvrdnoucí hlíny děti ohromně baví a vás tím pádem také:)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here