Také máte doma určitě nějaká ta mýdla, která jste dostali a dali jste je do skříně, ale jelikož máte zase nová a nová další mýdla, tak se těchto chcete nějak zbavit a nehodit je rovnou do koše. Obsadili jste s nimi již všech 16 koupelen a stále vám nějaká přebývají? Vytvořte si tedy společně s námi brabčáky ideální dárečky od dětí pro babičky a přátele. 

Tvorba vlastního mýdla je vcelku náročná disciplína a do té se zatím pouštět nebudeme. Aktuálně jen zpracujeme již hotová mýdla a přetvoříme je podle svých vlastních představ. Můžeme do mýdel použít nejrůznější ingredience. Ideálně zdravotně nezávadné.

Avšak pokud budete chtít mýdla použít jako tajnou zbraň pro svou nemesis (třeba tchyni), tak není nic lepšího, než naládovat mýdlo například bylinkou, na kterou je dotyčný alergický. Ale to jen tak fantazíruji, neberte to tedy úplně vážně, ať nemám za chvilku plnou schránku předvolání:)

To jsme ale odbočili. Do mýdel můžete skutečně přimíchat vše možné. My budeme vyrábět mýdla pro babičku, která má ráda heřmánek a nijak její pleti neškodí.

Pokud tedy aktivně sbíráte a sušíte vlastní bylinky, tak toto je ideální způsob, jak je využít. Na internetech se ke každé bylince dozvíte i její účinky na tělo. Takže pokud třeba obdarovaný trpí bolestí kloubů, dejte do mýdla mladé výhonky z borovice nebo meduňku k úlevě od bolesti. Možností je nepřeberné množství.

Kvůli efektu jsme s minibrabčákem sáhli i po potravinářském barvivu. S ním ale pozor, dává se jen úplně malé stopové množství. Za prvé může v tekutém stavu příliš směs rozmočit a za druhé, při větším množství budou mýdla barvit, takže obdarovaný bude asi lehce rozladěn ze svého nového multicolor vzhledu.

To se mimochodem stalo i nám, takže jsme později všechna červená mýdla přeci jen vyhodili.

Práce na tvoření mýdel se mohou zúčastnit děti. V našem případě dokonce stačil můj dohled, dokumentace a dokončovací práce. Vše ostatní si junior zajistil sám.

Jednoduchý návod

Připravili jsme pro vás znovu jednoduchý návod v obrázcích, i když je doplněn o text. Především na obrázku s vybavením jsme uvedli hned několik různých přísad a i několik finálních balení. Výběr je ale na vás a vaší kreativitě nebo potřebách.

Návod na výrobu dárkových mýdel
Návod na výrobu dárkových mýdel

Krok za krokem

Pojďme se podívat na podrobnější návod s tipy, triky a varováními. Zvláště varování bude v tomto návodu celkem dost, jelikož jsme již všechny chyby udělali za vás:)

1.Připravte si vše potřebné. V tomto návodu jsou jednotlivé potřeby spíše volitelné podle vašich požadavků či obsahu spíže. Na přípravu poté používejte normální kuchyňské náčiní, které bude dokonale čisté po jediném cyklu v myčce.
2. Na větším prkénku si mýdlo rozsekejte na menší části. U přírodních mýdel stačí takto tupým nožem, struhadlem či sekáčkem. U syntetických mýdel to hlavně předem vzdejte a vyhoďte je.

Pozor: Syntetická mýdla, především v dárkových balíčcích, rozsekáte jedině v mixéru, ale upozorňujeme, že práce s nimi ani nemá význam, takže je rovnou vyhoďte.

3. Mýdlo na menší části nyní smíchejte se vším, co chcete v mýdle mít. Na obrázku bylo mýdlo smícháno se solí z mrtvého moře, sušenou mátou, zeleným čajem a cedrem. Druhé mýdlo jsme smíchali se sušeným heřmánkem, levandulí, solí z mrtvého moře.

Pozor: Přidávejte vodu velice opatrně a po kapkách. Směs by mohla být promáčená nebo by příliš dlouho vysychala.

4. Ze směsi vytvořte kuličky nebo jiný požadovaný tvar. 
Směs si nabírejte třeba lžící a tvarujte do požadovaného tvaru
Směs si nabírejte třeba lžící a tvarujte do požadovaného tvaru

Tip: Hezky vypadají i srdíčka, což může být i ideálním dárkem třeba k Valentýnu. 

5. Do vytvarovaných mýdel udělejte rukojetí lžíce otvor. Do otvoru umístěte stuhu a znovu dotvarujte. Stuhu nemusíte potřebovat, pokud víte, že mýdlo nechcete mít nikde zavěšené.

Tip: Po několika hodinách schnutí, znovu upevněte mýdlo, aby stuha při používání nevypadla.

6. Nechte mýdla schnout ideálně přes noc a postupně párkrát přimáčkněte mýdlo poblíž stuhy. Pokud jste použili více vody, budou vaše mýdla schnout o poznání déle.
Nechte mýdla vyschnout přes noc
Nechte mýdla vyschnout přes noc
7. Mýdla máte hotová a je na vás, jak je chcete darovat. Můžete použít ozdobný sáček, krabičku nebo košíčky na muffiny. Níže je krabička, kterou jsme připravili s minibrabčákem pro babičku.
Hotová mýdla, připravená k darování
Hotová mýdla, připravená k darování

 

Naše krabička

Pro babičku jsme si připravili vlastní krabičku. Vyložili jsme ji papírovým ubrouskem. Zavázali stuhou a připevnili papírovou květinu dle návodu. Starou etiketu jsme přelepili vlastní s andílkem a dopsali věnování.

Babička byla nadšená a o to více, když zjistila, že vše připravoval minibrabčák:)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here