Milujeme hory a okolí Černé Hory má i super zázemí pro rodiny s dětmi.

Posledním takovým počinem bylo zřízení Herní krajiny Pecka, kterou jsme již několikrát také navštívili.

Co se týká informací pro návštěvníky, tak je vše skvěle zdokumentované a zodpovězené na webu ski resortu Černá Hora – Pec. Pro jistotu zde ale uvedu pár informací, ať je nemusíte hledat jinde.

Obrázek z visitkrkonose.cz

Velká Úpa je jen co by kamenem dohodil od Pece pod Sněžkou. Autem jste zde za 5 minut, MHD z Pece pod Sněžkou za 9 minut.

Super varianta je i pro pěší, kteří se sem mohou dostat hned několika cestami vhodné i pro kočárek.

Obrázek je z pec-ka.cz

Pro kočárek:

  1. Můžete si vyjet kabinkovou lanovkou na Růžovou horu a sejít dolů k Herní krajině Pecka. Cesta vám zabere cca 1:20 hodin a je necelých 5 km dlouhá.
  2. Krakonošova cesta z Pece. Tato trasa je navíc sama obohacena o herní prvky. Jedná se o starou cestu z Pece do Velké Úpy. Odtud můžete nasednout na lanovku či jít nahoru pěšky po asfaltové cestě. Není ani dlouhá a ani náročná na klesání/ stoupání. Měří něco málo přes 3 km a nezabere vám ani hodinku, pokud se tedy nezastaví na herních prvcích moc dlouho:)
  3. Pro sportovní nadšence a pravé výletníky je zde poté ještě jedna cesta. Ta začíná v Peci pod Sněžkou za hotelem Máj, kdy vystoupáte hezky po kopci až přímo k Herní krajině. K Pecce vám to zabere necelé 3 hodinky a nachodíte kolem 7 km.

Trasa bez kočárku:

  1. Nejrychlejší, ale také nejobtížnější je Cesta horských nosičů, která přímo lemuje kopec na Portášky. Je dlouhá 2,5 km a průměrně zabere 1:30 hodiny. Musím zde uvádět průměr, jelikož jsem cestu nešla a pravděpodobně bych umřela někde v první třetině:)
  2. Další pěší cesta nevhodná pro kočárky je z Pece přes Růžovou horu. Zde si hodně vystoupáte i hodně klesáte. Cesta je dlouhá 5,3 km a zabere cca 2:30 hodiny.

Lanovka:

Pokud zvolíte jakoukoliv cestu, kdy využijete lanovku. Ať již z Pece, či přímo z pohodlného parkoviště přímo pod lanovkou. Tak tady je pár informací, které by se mohly hodit.

Lanovka je trojmístná otevřená sedačka. Obecně se doporučuje, nechat kočárek v autě a vzít dítě do šátku či nosičky, aby se vám jelo lanovkou příjemně.

Personál je ale většinou nápomocný a kočárek vám buď složený nebo i nesložitelný nějak prostě na tu sedačku za vám narvou a nahoře ho zase sami sundají.

Chtěla bych v článečku reflektovat naši návštěvu z pohledu rodiny s malým minibrabčákem a babygirl.

Když jsme do hor „utekli“, bylo všude hrozné vedro 35 – 38°C a tady nahoře jen krásných 24°C. Děláme to takto pravidelně, když se ukáže, že bude zase jeden z těch týdnů, který my středoevropané moc nedáváme:)

Naplánovali jsme si především procházku po vrcholcích Portášek s pouhou návštěvou Pecky, ale samozřejmě se to změnilo.

Minibrabčák je velice komunikativní a společenský kluk, a jelikož se zde vyskytovalo více, než jedno dítě, tak nás okamžitě opustil a šel si hrát s dětmi.

Marně jsme ho přemlouvali po dvou hodinách, že bychom chtěli jít na tu procházku a museli jsme ho chudáka „vytrhnout“ z hraní a donutit jít.

Měli jsme s sebou totiž babygirl, která už potřebovala spát, což se jí zdárně podaří jen v nosičce při kolébavém pohybu.

Procházka nebyla nijak drastická, pro děti ideální 2-3 km po značených stezkách kolem hřiště a zase zpátky. Malá se prospala a minibrabčák se konečně vrátil na hřiště.

Když jsme prošli celou herní krajinu se svými nádhernými prvky, tak nás zarazila cedule u jednoho z nich, která byla vtipná a nerelevantní zároveň.

Jednalo se o ceduli u „Souboje mravenců“, což je několik dřevěných soch mravenců, které jsou přímo stvořené pro lezení.

Na ceduli stálo, že se „nejedná o herní prvek“ a hned v druhé větě stálo „zákaz vstupu a lezení na herní prvek“, což člověka trochu pobaví, že se ty věty vlastně popírají.

Nicméně byl „herní prvek“, co není herní prvek, naprosto obsypán dětmi.

Pod krajinou je i dost místa na piknikovou deku pro miminko, nádherný výhled a když přišel hlad, tak opékané maso s pivem z boudy Portášky byl TOP!

Už teď se těším na další návštěvu a pro zájemce bude otevřeno od června, ale již nyní od 8. – 10. 5. bude otevřena lanovka z Jánských Lázní a web informuje o všech opatřeních učiněných proto, abyste se nebáli vyrazit:)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here