Pravda! Mám několik set záznamů streamu s různými hrami, které jsem za poslední 2 roky hrála, ale žádný článek, žádné pořádné shrnutí, nic. Zjednám tedy nápravu a rozdělím hry podle jejich názvů, přidám streamy a zhodnotím své dojmy. Začněme třeba milovaným Zaklínačem.

Zaklínače jsme pořídili již v předprodeji někdy v roce 2014 s tím, že jsme ho měli v květnu 2015 doma a mohli začít pařit. Hrajeme celá rodina na konzolích Playstation.

Proč na PSku?

Dříve nebyl problém hrát na počítači. Oba s Brabčákem jsme vždy měli po ruce herní počítač, kde bychom se mohli herně vyřádit. Ovšem…pak přišla ta radostná skvělá událost, kterou nazýváme dětmi a byl utrum.

Hraní na počítači je hodně časově i lokačně náročné. Oba máme počítač v práci, pracovně atd., takže když vám dítě usne, musíte se odebrat k počítači, a pokud je to nedejbože někde poblíž toho spícího mimina, tak byste byli na hlavu padlí, abyste riskovali jeho probuzení.

Naopak obývací pokoj, televizi, stereo a cokoliv hlučného, co doma máte již od prvopočátku plánujete někde co nejdál od dětí, abyste je nerušili. Takže konzole, která se většinou váže na TV je ideálně umístěná co nejdále od dětí.

A druhý důvod je čas. Dříve, když jsem ještě měla tu trpělivost a ochotu, pustit si PC a hrát, zasekla jsem se na času. Kolik z vás si kdy uvědomilo, jak snadno necháte odvézt svou pozornost prací, surfováním a aktualizacemi v době, kdy jste si řekli, že jdete relaxovat?

Origin má povětšinou vždy nějaké aktualizace, hra má aktualizace, systém má aktualizace…prostě všechno má nějaké hloupé aktualizace, které jsou tolik potřebné k samotnému fungování hry, ale my je nesnášíme.

A v době, kdy probíhají tyto aktualizace se často během procesu mrknete na mail, na web, na video, na facebook, na další sovciální sítě a najednou si uvědomíte, že tu vysněnou hodinu, co jste si ukradli pro hraní, sežrala z části nějaká aktualizace a vaše vlastní prokrastinace.

U konzole toto nehrozí. Všechny aktualizace a instalace se vyřeší sami během dne, noci, režimu spánku a vy máte dokonale čistý čas jen na relax, hraní a případně kamarády, pokud hrajete online.

A ještě bych tu měla jeden důvod a tím jsou „požadavky“. Určitě to znáte. Každý PCčkář si chce koupit hru, novou hru a musí se mrknout dozadu na obal, kde jsou vypsány minimální požadavky na PC. Grafika, RAMka, procesor, systém, prostě všechno a sama znám z okolí, že pokud nemáte vážně nadupaný herní počítač, tak se sem tam na nějakém požadavku zaseknete a čeká vás další nutná investice do PC.

U konzole toto také neřešíte. Pokud vlastníte nejnovější konzoli, jejíž cena je i při nejvyšším nastavení vždy nižší, než u herního i neherního PC, všechny hry, které vyjdou, které chcete a které nemají exkluzivitu jen pro tu zelenou hrůzu, v pohodě zapnete, hrajete, užíváte.

A navíc. Grafika té hry bude vždy vypadat naprosto cool. Nemusíte snižovat rozlišení, detaily, renderování, aby to váš PC utáhl. U PS toto rozhodně neřešíte. Vždy to bude super a vy jedete na maximální grafický potenciál hry.

Takže tolik k důvodům, proč naše rodina jede na Playstationech:)

K Zaklínači

Zatím jsem ještě třetí díl Zaklínače nedohrála. Časově je to velmi bohatá hra. Neřešíte pouze hlavní dějovou linku, ale obrovské množství vedlejších misí, soutěží, závodů na koních, bojů, sbírání všeho možného a herní čas se u většiny uživatelů v pohodě pohybuje kolem 400 hodin.

Ovladatelnost je také na jedničku. Pokud máte jako já v ruce hodně ovládání her od Rockstar, tak to bude chvilku trvat, než si zvyknete, ale po pár hodinách již budete v pohodě metat kouzla do toho bojovat a jíst se na healing.

K té ovladatelnosti bych za sebe řekla, že se lépe přechází z Ubisoftu, než z Rockstaru. S Ubisoft hrami má Red Engine lepší kompatibilitu.

Příběh

Ve třetím díle je příběh více dělen na Ciri, nežli jen na Geralta. V nově vycházejícím seriálu na Netflixu jsou malé náznaky příběhu, který se v tomto herním díle rozjel naplno.

Jak z názvu vyplývá, tak jde o Wild Hunt, tedy Divoký hon. Jde o mezidimenzionální boj s ledovými bojovníky. Ti chtějí Ciri, aby mohli využít jejího potenciálu a genetické výbavy k vlastním účelům.

Vy začínáte a v průběhu pokračujete v hledání Ciri, která před tímto honem prchá. V různých částech příběhu se díky hlavní dějové lince i vedlejším misím přiblížíte v hledání a můžete si vyzkoušet hraní za Ciri. Jako Ciri nemáte k dispozici ani zdaleka takové schopnosti jako Geralt (zvláště později s vyšším skillem) a hra za Ciri je tedy vždy jednoduchá.

Pro všechny, kdo hru nehráli a třeba by si ji chtěli někdy zahrát, tak tady určitě neřeknu, jak příběh dopadne. Prozradím jen, že je zde velká vztahová variabilita, co se týká čarodějek:)

Nicméně se i v tomto díle potkáte se spoustou známých postav. Především Yennefer, Tris, Dandelion, Fringilla, Emphyr a další.

Shrnutí

Hra je prostě pecková, a pokud jen trochu máte rádi fantasy, RPG, příběhy a lehce lascivní humor, tak Zaklínač je to pravé pro vás! Určitě tu bude brzy nějaký ten čas navíc, zima, karanténa whatever, kdy budete mít pár set hodin volna:D

Streamy

Teď už konečně k troše té akce a ne jen tlachání. Tady je kolekce videí, kterou jsem v návaznosti s The Witcher 3 – Wild Hunt nastreamovala:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here