Někomu možná přijde hraní her velmi nezajímavé nebo jako ztráta času, ale u nás v rodince jsou hry vcelku podstatnou částí volného času. Po náročném dni je perfektní nasadit na nohy profi běžecké boty, ideálně ze Sanasportu a vyběhnout ven do lesa, ale ouha…máte prcka, který úplně neuběhne pár koleček s vámi, a ani když je již v postýlce, tak stejně z jakési nervozity neopustíte dům. V tom případě je ideální vybít se právě u téhle libové gamesky.

 

Proč Grand Theft Auto

Je na pultech již velice dlouho, sama ji hraji od dětství, ale s téměř každým dílem je blíže k hernímu nebi. Poslední pátý díl vyšel ani ne před třemi lety, a i přestože jsme jej měli již v předobjednávkách, tak jsme se ho ani jeden ještě dost nenahráli.

Pomíjím vydařený story mode, ale přesunu se rovnou k online verzi s ostatními hráči. Věřte nebo ne, ale vlézt do většího terénního auta, zapnout country radio a jezdit po chodnících člověku zchladí žáhu skoro stejně dobře, jako boxovací pytel:)

Rozdíl online GTAV v Ps3 a Ps4

O tomto tématu bylo již napsáno i natočeno hodně recenzí, ale ne na těchto stránkách. Dva roky jsem hrála GTAV na Playstationu 3 a říkala jsem si, že rozdíl bude tak maximálně v grafice. Každopádně o tom byly i předem avizované reference od Rockstar, kde více skutečně nebylo.

Později byl do hry přidán DLC update Executives and Other Criminals s jachtami, novými auty a mnohým dalším, o čemž vás hra při loadingu stále informuje, avšak vcelku zbytečně, když většinu zajímavých změn na Playstationu 3 nejsou. Byla to ovšem minoritní motivace k tomu, abyste se hnali do nové verze Playstationu, a to i po shlédnutí traileru k DLC vydanému.

Každopádně nám v domácnosti časem nastala situace, kdy jeden brabčák již GTA V na Ps4 hrál a druhý ne, takže bylo vidět, že se nejedná pouze o grafiku a bonusový obsah. Zarazila jsem se a hned pořídila další Playstation 4 do hnízdečka. Pro jasnou změnu jsem sáhla po limitované edici The Star Wars a od začátku jsem si na nový model přivykla a oblíbila si ho více, nežli starší verzi se stále sjíždějícími prsty z analogů při dlouhodobém tahu (určitě zkušenost všech hráčů).

Při spuštění do onlinu na novém Ps bylo v grafice hned patrné, kde jsou rozdíly. Takových detailů si člověk skutečně hned všimne. Lehce mě rozladila vcelku značná nepodobající se hráčská postava, ale po vyladění detailů to sice již není ta samá postava, avšak s mnohem více detaily a více se podobající člověku (ženě stále ne, ale to je dlouhodobý problém).

Auto a jeho jízdní vlastnosti byly téměř beze změny. Rozdíl byl v rozmazání detailů při pohybu, což je účelné stejně jako třeba u Battlefield 4 a má navodit stejný pocit, jako při reálném prudkém otočení, kdy také nevidíte všechny detaily. No, hezké, ale tuto funkci jsem velice rychle deaktivovala:)

Příjemně mě překvapilo radio v autě, které najednou hrálo o tolik více hudby a později jsem si ověřila, že všechny radiové stanice mají mnohem více hudby. Navíc je zde i možnost vlastní hudby například před Spotify. Nikoliv ale pouze v autě, nýbrž na pozadí všech zvuků hry.

Výhoda oproti Playstationu 3, která se mi osobně líbí asi úplně nejvíce, je úplně jiné pojetí freemode režimu v online hře. Oproti starší verzi Ps je free mode plný eventů, kterých se mohou zúčastnit všichni v sessionu, což je mimochodem mnohem více hráčů, nežli v Ps3, díky lepším serverům (Ps3 je maximum 16 hráčů X Ps4 pojme 32 hráčů). Pravdou je, že množství hráčů je mimo tyto eventy spíše na škodu, jelikož reálně nepřejdete ulici ve zdraví, pokud nejste v passive modu či v tanku. Eventů je ale celá škála a narozdíl od světových rekordů v závodech je může vyhrát kdokoliv.

Vypsala jsem jen několik výhod oproti starší verzi Playstationu, ale faktem je, že jsem přesvědčila již několik členů našeho skromného teamečku, aby přešel na novější verzi Plasytationu:) A i já sama byla přesvědčena výhodami od kolegy brabčáka. Kdybyste si s námi chtěli někdy někdo zahrát, tak se ptejte po Kuttenbangers a našem introducingu

„Kuttenberg is our city, banger is our method to solve problems. Let me introduce us: Kuttenbangers!“

 

Něco málo z naší galerie

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here