Už je tomu tak. Je za námi oslava minibrabčákových pátých narozenin a byla to party v dinosauřím stylu. Nebyla bych to já, kdyby to všechno nenabobtnalo do brutálních rozměrů a já se na tom nemohla kreativně vyřádit:)

Tímto článkem bych zahájila rovnou další menší seriál z našeho kreativního světa. Můžete se připravit na postupné přidávání článků a návodů na dekorace a aktivity pro děti na dětskou oslavu. Vše samozřejmě v dinosauřím stylu.

Většina času aktuálně padne na samotné bytí. Do rodiny nám přilétla malá minibrabčáčice a jakékoliv seberealizační myšlenky vzaly za své.

Musíme ale, jakožto rodiče při jakékoliv příležitosti i návalu, přistupovat k oběma dětem stejně všímavě. Znáte to…psychologie, biomatky, citové zakrňování atd.

Takže ve chvíli, kdy se zase schylovalo k dalším narozeninám staršího (možná v tuto chvíli opomíjeného) sourozence, muselo se to udělat od podlahy.

Každý rok dělám takové menší interview s tím malým lumpem, ohledně požadavků na jeho narozeniny…tema, kámoši, dort, výběr limuzíny, šéfkuchaře, druhy degustací apod.

Letos mě vcelku zaskočil. Já už v hlavě přejížděla výčet superhrdinů, a který komiksový dům to letos vyhraje, jestli Marvel nebo DC Comics, případně, jak si u něj aktuálně stojí Star Wars. A on na mě nečekaně vybalil, že by to viděl více vědecky a přeje si dort sopku.

Letos poprvé měl mít na oslavě i kamarády, ale faktem je, že se aktivně vídá asi jen se dvěma dětmi, takže by to byla dost malá oslava.

Popravdě, jsou pro nás jejich Aliance a aktuální rozdělení v mocenských bojích tak vrtkavé, že bychom mohli udělat chybu.

Napadli nás samozřejmě i kámoši ze školky, ale popravdě jsou pro nás jejich aliance a aktuální rozdělení v mocenských bojích tak vrtkavé, že bychom mohli udělat chybu. Navštěvujeme ale takovou tu školku, kde počty dětí nejsou nijak kritické, tak jsme zvolili metodu „pozvat všechny“.

S příjmem dalších „neznámých“ dětí však musela nastat změna. Připravené geologicko paleontologické pokusy, včetně práce s vařící vodou a boraxem musela vzít za své a společným konsensem jsme dospěli k tématu dino party s paleontologickým základem.

Pod taktovkou minibrabčáka jsme nafotili pár snímků na zvací plakát do školky, což ten malý model kvitoval s nadšením:)

A společně navrhli i podobu plakátu, který jsme posléze umístili do školky.

Jelikož každý rodič, včetně nás, vyzvedává děti ze školky stylem „vlítnu, beru, vylítnu“, tak hrozilo nebezpečí, že plakát rodičové přehlédnou. Navrhli jsme tedy i „áčkové“ pozvánky s informacemi, které jsme vložili do každé přihrádky předškoláčků.  

To hlavní bylo uděláno. Bowlingové centrum A-Sport v Hradci Králové, kde vám vždy vyjdou vstříc, byť máte sebebláznivější požadavky, bylo zarezervováno. Hosté byli pozvaní. A my mohli začít vymýšlet dekorace, aktivity a zábavy pro děti, kterých mělo přijít dost na to, abychom si to všichni užili.

Zároveň se jednalo o malé děti, kteří měly přijít (možná i poprvé) na cizí oslavu, takže jsme pro jistotu všem připravili i spoustu malých dárečků a výherních cen, aby děti neodevzdaly dárek a samy neodešly s prázdnou.

Na všem jsme pracovali pilně a většinu jsme dělali s minibrabčákem společně, což jen zvýšilo jeho zájem o celou akci a doslova odškrtával dny v kalendáři, který nám visí doma na lednici.

Příště si ukážeme, jak jsme pro děti vyráběli fosilní emblémy na památku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here