Seriál o diamantové svatbě končí tímto článkem. Určitě vás zajímá, jak to vlastně vypadá, když všechny ty návody, rady a instrukce, které zde už nějakou chvilku publikujeme, vlastně v reálu vypadají, když se dostanou na jeden stůl. Tak se pojďte mrknout:)

Kde to bylo

Ještě před galerií z oslavy by asi bylo dobré zmínit proces výběru vhodné restaurace.

Nejednalo se o žádnou velkou bujarou akci. Babička a dědeček mého Brabčáka jsou značně konzervativní lidé a nepotřebují kolem sebe mnoho povyku.

Tuto velkou slávu ani nechtěli úplně slavit, ale od toho jsou tu další členové rodiny, aby je k tomu násilím donutili. To se podařilo a oslavenci souhlasili s menším obědem v nějaké kutnohorské restauraci, odkud je část naší familie.

Kutná Hora je relativně malé město, které je obohaceno spoustou památek, ale restaurace jsou tu vlastně spíš hospody. Skutečně luxusní restauraci tu sice nenajdete, ale o tu zde asi ani nikdo moc nestojí.

Již dobré restaurace, tu jsou zhruba tři.

První je určitě dobrá, dobová a turisty lákající restaurace Dačický v centru města. Vaří zde dobře a porce vám podávají s dávkou středověkého umu. Tato restaurace je ale vytvořena pro skutečně velké počty hostů a soukromí či malý klidný salónek zde nehledejte.

Tudíž by to zde naši dva konzervativci asi úplně neocenili.

Další dobrá restaurace je z konceptu pizzerie Vyžlovka, původně z Vyžlovky u Prahy. Obsluha strohá, ale svou práci odvádí dobře a jídlo je také dobré. Problém je, že jak název vypovídá, jedná se o pizzerii. Asi žádná pizzerie v téhle zemi sic již nedělá pouze pizzy, ale klasickou svíčkovou zde také nenajdete.

Takže, pokud váš rodný list ještě psali rukou v období první republiky, tak moc důvěry v „italskou“ restauraci asi nemáte.

Jak vidíte, neměli jsme to s nimi vlastně vůbec jednoduché:)

Asi je nasnadě, že jsme šli do té třetí dobré restaurace. V podstatě celkem nové restaurace Havířská bouda, které ale nikdo neřekne jinak, než „Na Rozhledně“, a která se vybudovala ruku v ruce s novou rozhlednou na jedné z těch kutných hor, jménem Kaňk.

Bydlet byste tu asi s přihlédnutím na množství arsenu a radonu nechtěli, ale do místní restaurace a i na tu rozhlednu byste to zkusit mohli.

Restaurace má stále obsazenou, ale hezkou terasu, větší sál se stoly a několik salónků. A ať si navymýšlíte cokoliv, tak vám to obstarají. Vaří zde velmi dobře, i když z doslechu vím, že se střídavou kvalitou, ale my si zatím stěžovat nemohli.

Vzhledem k mým přípravám na tuto slávu, jsem zažádala jen o trochu času a spolupráce před akcí. Bylo před obědem a mně je jasné, že nemůžu drtit a zdržovat číšnictvo v době nedělního masakru. Personál byl ale ochotný a vše již předem připravil v menším salónku, přizpůsobeném akorát velikosti naší skupiny.

Berte prosím můj výběr restaurací v Kutné Hoře pouze za orientační. Vyskytuji se zde spíše nárazově, podle toho, který ten příbuzný si onen náraz objedná. Avšak zkušenosti jsou autentické a nejen mé, nýbrž podléhají letitému uživatelskému testování našich blízkých i přátel:)

A jak jsme to vyzdobili

Teď už nebudu zdržovat a nechám vás prohlédnout si galerii z oslavy. Tmavé stěny a lustry jsme již neovlivňovali.

Pokud se vám galerie či nějaký její detail zalíbil a nevíte, kde ho najít, klikněte na štítek „diamantová svatba“ pod článkem a naleznete všechny návody a články k tomuto tématu, které jsme vydali:)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here