Velikonoce jsou jedním z těch vděčnějších svátků na vyrábění dekorací, přáníček a dalších vychytávek s dětmi. Dnes se podíváme na jeden ze způsobů, jak s dětmi vyrábět přáníčka. Je to velmi jednoduché a děti si mohou vyzkoušet hned několik technik, které většinou děláme my.

Určitě si vybavujete ty momenty při tvoření s opravdu malými dětmi, kdy se celý výtvor zničil ve chvíli, kdy se dítě zhostilo své role. I přes vaše plány, očekávání a předpokládaný průběh se to nějak zvrtlo a dílo nedopadlo.

Při tvoření tohoto přáníčka musíte samozřejmě nad dětmi držet také dozor, ale i přes počet přáníček, která jsme touto metodou vyrobili, se nic moc nepokazilo.

Zároveň byl ale minibrabčák spokojený, že si mohl zastříhat do papíru a nanášet lepidlo bez pomoci, takže spokojenost byla na obou stranách.

Jednoduchý návod

Návod na Velikonoční přáníčko

Krok za krokem

Vzhledem k tomu, že jsme přáníčka vyráběli již minulé Velikonoce a od té doby se mnohé změnilo, tak vidím, že zde mohou být určité momenty v postupu, které bych dnes určitě zaznamenala. Stačil by pak pouze jednoduchý návod.

Příprava přáníčka není sice nic složitého a určitě jste si mezery domysleli, když je na jedné fotografii něco nakresleno a na druhé je to vystřižené. Avšak sama občas nad podobnými návody chvilku dumám, než si sama doplním správný postup do dalšího bodu.

Z tohoto důvodu dnes určitě uvedeme a popíšeme návod hezky krok za krokem.

Fakt, že jsme tato přáníčka vytvářeli s minibrabčákem již vloni také znamená, že postup s vámi zvládne držet i dvouleté dítko.

1.Budete potřebovat čtvrtku na kartičku (může a nemusí být barevná), zbytky balícího nebo barevného papíru, nůžky (případně i nůžky pro děti) a lepidlo (my použili lepidlo s glitry pouze z minibrabčákova rozmaru).
Čtvrtka, balící nebo barevný papír, nůžky a lepidlo.
2. Nastřihejte (sami nebo s dětmi) zbytky balících papírů na kousky libovolných tvarů a začněte je nalepovat dovnitř na pravou polovinu kartičky. Kousky můžete dítku natřít lepidlem vy nebo jej nechat, ať si lepí samo.
3. Když máte polepenou pravou polovinu vnitřku kartičky, nakreslete si na levou polovinu velké vajíčko.
Načrtneme si tvar vejce.
4. Vystřihněte velké vajíčko z levé části kartičky.
Vystřihneme vejce z levé poloviny.

TIP: Přesahující kousky papírků do ohybu, zastřihněte. Bude se vám poté lépe zavírat a nevznikne zde silná vrstva papírů.

Zastřihněte přesahy, aby se dala kartička zavřít.
5. Všude kolem vystřiženého vejce na levé straně, naneste lepidlo.
Naneseme lepidlo kolem otvoru.
6. Ideálně pořádně vylisujte zalepené přáníčko a nechte zaschnout. My jsme nechávali zasychat lepidlo přes noc, jelikož s ním minibrabčák opravdu nešetřil:)
Zalepená přáníčka ještě vylisujeme a necháme zaschnout.
7. Máte hotovo:)

Nyní stačí přáníčko ještě popsat nebo nechat vašeho prcka, aby levou stranu z vnějšku pomaloval.

Popřejte přáníčkem rodině a kamarádům a nechte děti, ať vyrábějí zajímavé kombinace vajíček do přáníčka:) 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here