Další tvoření s dětmi nebo i bez nich. Oživte si balící papír jednoduchým tvořením a přidejte mu něco málo navíc, aby byl více od srdce.

Nosíte si také s dětmi hromadu listů, větviček, kamínků a šišek z procházek s dětmi? My tedy ano. Některé musíme skutečně nechat v přírodě, například 2 m dlouhou větev, kterou vaše dcerka nutně potřebuje přinést domů. Zbytek si ale často přineseme domů a přemýšlíme, co s tím.

Listy jsou asi tou nejčastější přírodninou, kterou naše děti rády nosí domů už od konce srpna, kdy některé začnou opadávat. Právě s listím se pojí naše dnešní tvoření.

Zrovna jsem pracovala, když přišla dcerka do pracovny s nanošeným listím, ubrusem, zástěrkou a časopisem Rozmarýnka, kde bylo nějaké podzimní tvoření s listím, které se mi ale popravdě nechtělo dělat. Znáte to…takové to obtiskávání listí na papír, které sice vypadá hezky, ale krom tvoření ve školce nevím, k čemu to je víckrát, než jednou:)

Potřebuji mít často k vytvořeným věcem nějaký další účel či upotřebení, než jen si ho vystavit. Snad to má více lidí 😀 Stejně to bylo i v tomto případě. Takže jsme tomu přidaly něco navíc – obtiskávaly jsme si na roli papíru, kterou koupíte v Ikea, ale i v papírnictví.

Zbytek už šel sám. Myslím, že většině už pointa došla, ale pro jistotu zde vypíši krátký návod a doplním ho fotkami.

1. Budete potřebovat:

  • listy
  • barvy – zvolte si sami, my použili vodovky
  • štětec a kelímek s vodou
  • roli nebo arch nelakovaného papíru
  • ubrus – vždy používáme buď gumový ubrus nebo podložku (nesnáším zbytečný úklid:D)

2. Vyrolujte si kus papíru, na kterém budete tvořit. Nasbírané listí si očistěte, a poté nabarvěte.

3. Nabarvenou stranou ho položte na papír a rukou pořádně přitiskněte a opatrně sejměte.

4. Listí si opláchněte nebo umyjte v kelímku s vodou a můžete pokračovat, než budete mít kus role k balení celý obtiskaný.

5. Nechte papír zaschnout a použijte ho k balení dárečků. Zvláště od dětí je dárek v papíru, který sami vyrobily moc příjemný bonus.

My jsme vyrobený papír použili na balení několika zásilek z našeho obchůdku pro kamarády a rodinu, kteří nás chtěli podpořit a objednali si u nás ručně vyráběné výrobky. Zbytek šel na dárečky:)

Moc děkuji za přečtení a přeji krásné tvoření:)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here