Jak jsem slíbila, tak plním. Pravda je, že tento článek s návodem měl původně vyjít na začátku týdne, ale jestli existuje něco, jako podzimní únava, tak jsem ji společně s dalšími neduhy chytila a energii dala jen do práce a dětí:)

Teď už je to ale v „olrajtu“ a můžeme se vrhnout na poslední tvoření s dětmi před letošním Halloweenem, který strávíme všichni v poněkud komornějším pojetí s rodinou. Proč to tedy těm dětem co nejvíce nevylepšit.

Připraveni tvořit za přízně sluníčka

Na nás se při tvoření strašidelných halloweenských svícnů usmálo sluníčko a mohli jsme si užít tvoření na terase. Bylo to tedy celkově vzato velmi příjemné odpoledne. Děti se zapojily na 100%, dohromady jsme vytvořili asi 15 svícnů a použili nejrůznější techniky.

Hry se světlem jsou obecně nejlepší, nejefektnější a v tomto případě i nejstrašidelnější. Podíváme se na návod na tvoření i s těmi nejmenšími, ale zároveň vám ukáži i další svícny, které jsme tvořili a další techniky, které vás třeba ani nenapadlo použít.

Jednoduchý návod

Návod na strašidelné halloweenské svícny

Bohužel nemám tak super foťák na mobilu, jako Brabčák, tak nedokáži zachytit efekt nočního svícení lucerničkami, když zapadne sluníčko.

My jsme jich vyrobili vážně hodně, jak jsem již psala výše, takže jsme některé přetvořili pomocí drátků na lucerny a zavěsili je na stromy na zahradě.

Mohu vám říct, že jestli vám přijde zahrada v noci strašidelná, zkuste se podívat na zahradu, kde sem tam svítí mihotavé světélko ve větvích a vítr si houpáním větví ještě více se světlem pohrává. To je teprve mazec:D

Decoupage

Další technika, kterou jsme na některé lucerničky použili byla decoupage. V podstatě je tato metoda tak úspěšná, jak „úspěšný“ jste si vybrali motiv na ubrousku.

My si vybrali motiv podzimních svátků, Den díkůvzdání a sklizně dýní, takže barvy i téma na ubrousku hezky korespondovaly s podzimním časem.

Lucernička vypadala moc hezky, jen vůbec ne strašidelně, takže jsme ji použili „jen“ jako podzimní dekoraci.

Vršek lucerničky jsem omotala a zavázala drátkem, aby vzniklo ucho na zavěšení a zbytek nevzhledného drátku schovala pod jutový provázek.

Pilot Pintor

Tenhle nový druh popisovačů od značky Pilot slaví v tvoření velký úspěch. Dá se totiž použít na mnohé materiály a povrchy, na které jste si dříve museli koupit speciální popisovače.

Fixa stojí cca 100,- a můžete s ní permanentně popisovat sklo, porcelán, textil, dřevo, hlínu, ale i kov a další. Pokud budete chtít velkou barevnou škálu, tak se sice trochu prohnete, ale kdo z vás má popisovače na sklo a keramiku, tak si dobře uvědomuje, že cena tohoto popisovače není vlastně zas tak vysoká.

Pilot Pintor má několik tlouštěk hrotu, takže můžete od klasické tenké cca 0,5 mm linky postoupit až k 8 mm. A další věcí je, že dobře kryje. Vyzkoušela jsem je i na dřevo a tam jsem byla spokojená tak na 70%, ale na hladší povrchy je lepší.

Pro účely svícnu jsem sáhla rovnou po zavařovačce na 3 kg okurek a kreslila si vzory, které by po prosvícení mohly vypadat děsivě a trefila jsem se.

Jen je potřeba do tak velké sklenice umístit hned několik svíček:)

Tavná pistole

Na tuto metodu se s chutí vrhl minibrabčák. Již dříve jsem ji použila a ukazovala u výroby strašidelných svíček na Halloween. Kdy lepidlo z pistole slouží jako 3D reliéf.

Stejně minibrabčák vytvořil na zavařovačkách lepidlem pavučiny a já dopsala nápisy lektvarů. Po zaschnutí lepidla jsme lahve nabarvili akrylovou šedostříbrnou barvou, aby měly patinu.

TIP: Použijte na barvení houbičku na nádobí. Barva bude nepravidelná a patina bude realističtější.

Bohužel na telefonu vypadaly fotky ostře, ale v reálu tolik ne, takže sem dávám naše fotky, ale i z internetu, abyste viděli dosažený efekt a mohli se inspirovat.

Filcové lístky

Poslední technikou, kterou jsem použila na podzimní svícen z větší sklenice, bylo nalepení filcových lístků, které mi zbyly z tvoření podzimního listopadového ubrusu.

Nicméně tato sklenice se mně osobně vůbec nelíbila. Takže jí nedělám žádné velké promo:D

Celou sklenici jsem natřela zlatou akrylovou barvou a z různě barevných filcových látek jsem nastříhala lístky a polepila sklenici.

A nakonec ještě malá fotogalerie, jak jsme si den užili, a jak to vypadá při práci s dětmi.

Závěrem chci popřát super tvoření s dětmi, naplňte si domov příjemně strašidelnou atmosférou a užijte si Halloweenský víkend, dušičky a nezapomeňte, že je jen na vás, jakou party si uděláte:)

Přeji krásný Svátek zesnulých!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here