Tvoříme s Brabčáky

Valentýnské přáníčko s dětmi

Valentýn je svátkem všech zamilovaných. Podle této definice není zcela nutné, aby se svátek týkal jen párů, ale platí na všechny, které milujeme. Minibrabčák chtěl tento svátek oslavit po svém, a aby nešokoval Gábinku (a asi i její rodiče) ve školce, rozhodl se, že vyzná lásku babičce. Vyrobil jí tedy s mou pomocí jednoduché přáníčko a my se na jeho výrobu dnes podíváme:)

Přáníčka všeho druhu jsou asi nejčastějším potěšením pro druhé, které s minibrabčákem vyrábíme viz článek Jednoduchá přáníčka od minibrabčáka.

Nejsou to samozřejmě žádné mega dary, ale na druhou stranu vždy potěší více, nežli kupovaná přáníčka v supermarketu.

Pokud nejste úplně diktátorský rodič a necháte dítko, aby si vytvořilo na přáníčku, co chce, tak pak můžete i hrdě prohlásit, že to opravdu vyrobilo samo.

Podle mého názoru je to také proces, který musí tvořivý rodič podstoupit a dostávat se stále na další a další level, než úplně přestane diktovat dítěti, co vlastně přesně má vytvořit, jak to má jakože vypadat, a že ta barva, na kterou myslí, je úplně mimo barevné schema návrhu. Chce to dávku sebezapření, ale je to nutné i proto, že by se vám na to po nějakém čase vykašlal🙂

Nicméně, když se vrátím zpět k tématu, tak bychom vám rádi představili takový malý kompromis při společném vytváření.

Z vaší strany je nutné připravit nástroje, barvy a vymezit plochu díla a na dítěti pak již je, aby plochu vyplnilo danými nástroji, barvou a svou fantazií.

Jak to probíhá v praxi si hned ukážeme na jednoduchém návodu.

Jednoduchý návod

Návod na valentýnské přáníčko

Krok za krokem

Pro tento návod je důležité, stanovit si hranice pro věk a schopnosti dítěte. V návodu může dítě kreslit, stříhat, odlepovat atd., takže pro něj zvolte pouze činnosti, které umí dělat samo či s vaší pomocí.

1.Připravte si papír či kartičku na přáníčko, samolepicí arch papíru (po jednom v papírnictví, 100ks na eshopu), dětské nůžky (pokud může dítko již samo stříhat), obyčejnou tužku a fixu (můžete zaměnit například za razítka, která jsou vhodnější pro ty nejmenší).
Budete potřebovat
2. Nakreslete si na samolepicí arch srdíčka nebo nechte dítko, aby je nakreslilo a následně je vystřihněte vy, dítě nebo dítě s vaší pomocí.
3. Přiložte si srdíčka na kartičku, abyste viděli vy i dítě, kde budou následně umístěna.
Přiložte si vystřihnutá srdce na kartičku
4. Odlepte z nálepek spodní nelepicí část a začněte srdíčka rozmisťovat dle návrhu.
Rozlepujeme samolepky
5. Připravte si fixu, pastelky nebo pro ty nejmenší razítka s barvou a nechte dítě zaplnit celou stranu kartičky dle jeho fantazie.
6. Po zaschnutí barvy odlepte srdíčka.
Odlepíme nálepky z přáníčka
7. A máte hotovo:)

Podobných přáníček můžete vyrobit tolik, kolik bude dítko chtít. V takto nízkém věku, nevydrží často pozornost dítěte u jedné činnosti déle, nežli 20 minut.

Snažte se být tolerantní, a pokud vidíte, že se do toho dítěti nechce, tak ho nenuťte. Tvoření má být radost nejen pro vás, ale i pro vašeho prcka:)

U nás se minibrabčák kolem druhého roku velice bavil tvořením přáníček pouze s razítky.

V loňském roce se rozhodl potěšit přáníčkem na Valentýna tatínka a dovnitř jsem vytiskla tatínkovi fotku, jak mu přáníčko tvoří i se vzkazem od minibrabčáka.

Jak tedy vidíte, tak vyrobit jednoduché přáníčko není problém téměř v žádném věku, tak hurá do toho:)

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *