Než se narodila naše dcera, která je dle mého ekvivalentem Beatrix Kido z Kill Billa, na což jsme náležitě hrdá, mě chytla enormní hormonální záchvat vytvořit co nejvíce součástí její výbavy svépomocí.

Jedna z takových věcí byla i hrací deka na prvních pár měsíců ležení, lezení, poprdávání a tak vůbec.

Samozřejmě mi přišlo, že na trhu není nic, co by mě uchvátilo, což asi cítí každá přehormonovaná matka:D

Nic tak měkkého, hezkého, holčičího, snadno udržovatelného a vyrobeného vlastní rukou.

Dlouho jsem si chtěla vyzkoušet pletení jednoduchých modulů, ze kterých si jejich barevnou kombinací vytvoříte moderní „patchwork“ deku.

Zvolila jsem si materiál, který jsem také měla v ruce poprvé, ale strašně se mi líbil a pro jemnou dětskou pokožku mi přišel ideální.

A to, žinylkovou přízi Dolphin Baby, která je na trhu v mnoha odstínech, takže jde vytvořit jakákoliv barevná variace pro kluka, holčičku i neutrální.

Čtverce jsou pletené hladce, takže je zvládne i největší začátečník na jehlicích číslo 6.

Na každém čtverci jsem si nechala i dlouhý přebytek na zapošití k ostatním čtvercům.

Jednotlivé čtverce jsem si vyskládala s tím, že jsem kombinovala barvy a směr vzoru několikrát, než jsem byla spokojená s kombinacemi.

Háčkem jsem poté spojila jednotlivé čtverce nejprve podélně na pruhy.

Poté jsem stejným způsobem spojila i pruhy k sobě, čímž vnikla deka.

V tuto chvíli již byly přebytky příze nežádoucí a mohla jsem je ustřihnout a zbytky zaplést do deky. Proces tvorby deky tímto ale nekončí.

V látkách jsem si vybrala nádhernou flanelovou látku s květy s barevnou kombinací čtverců.

Tou jsem nakonec deku obšila a podšila, čímž měla deka lepší, kompaktnější vzhled a jemné květy jí dodaly ten správný holčičí nádech.

Jak vidíte, tak příprava takovéto deky není nic náročného a zvládne to i těhule pár dnů před porodem. Vložila jsem sem samozřejmě i fotky, kde je deka připravená na akci, tak i fotky s dekou v akci.

Jelikož jsem brzda a nedávám sem články tak často, jak bych chtěla, tak i tento článek mám nějakou dobu uschovaný a deka má touto dobou již jinou mini majitelku:)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here