Už je to nějaký ten pátek, co nás oslovili naši přátelé, jestli bychom nemohli vyplnit jejich Galerii nějakou kreativní myšlenkou. Výstavička byla naplánována na měsíc listopad, takže se téma vlastně samo nabídlo. Listopad, aneb listů pád aktuálně vyplňuje Galerii a my vám ukážeme, jak byla výstava připravována i realizována. Tak pojďme na to:)

Příprava

Kresby

Výstava „Listů pád“ měla být umístěna ve městě Kostelec nad Orlicí, takže, abychom se k městu nějak přiblížili, tak jsem nejprve nakreslila dvě takové, podle mého názoru, dominanty, a to kostel a zámek.

Když byly skicy hotové, tak jsme se ještě pomocí další kresby do výstavy zapsali my, kreativní brabčáci. Jelikož jsme tři, tak bylo jasné, že tam nesmí ani jeden z nás chybět:)

My kreativní brabčáci
My kreativní brabčáci

 

Listy

Zbytek plátna pak vyplňují jednotlivé lístečky a je jich skutečně mnoho. Až teď mi došlo, že jsem je nestihla spočítat, ale tuto chybu napravím po odstranění výstavy a určitě tuto informaci uvedeme alespoň na facebooku.

Každý lístek zastává své místo ve vichru, který vane všude po celý listopad, takže je jasné, že se tento vichr z hor přehnal i přes naše plátno. Na rozdíl však od normálních lístků se naším plátnem přehnaly lístky kreativní

Lístky jsou totiž tvořeny různými technikami, které vám v průběhu měsíce listopadu všechny předvedeme. Některé již na stránkách můžete najít a minimálně dalších osm technik vám ještě ukážeme.

Kromě toho, že jsme různé techniky použili na tuto konkrétní výstavu, ukážeme vám nejen to, jak bylo co tvořeno, ale i na co můžete použít tyto lístky vy. Většina užitých technik se při různých úpravách hodí k vytváření milých dárečků či efektních dekorací domova.

 

Jak jsme na to šli

Na připravený arch pevného vysokogramážního papíru jsme nechali natisknout všechny kresby i s věnováním městu Kostelci nad Orlicí. Poté jsme již začali sázet jednotlivé lístečky. Ty kreslené na barevných papírech, krepové a mozaikové šly jednoduše přilepit tyčinkovým lepidlem.

Ty těžší, složitější a z dalších materiálů, nežli papír jsme již museli přidělat pistolí s tavným lepidlem. Nicméně, ani jedna metoda není náročná a při tvorbě vašich dekorací se nemusíte nijak omezovat a bát používání tavné pistole.

Na ostatní materiály byla požita tavná pistole
Na ostatní materiály byla požita tavná pistole

Poslední přilepenou součástí plátna byl světelný řetěz, který ozařuje lístečky i během večerů.

Přiděláváme světelný řetěz
Přiděláváme světelný řetěz

Od začátku přidělávání lístečků nám začalo vznikat dílo pod rukama a já si nenechala ujít tu možnost tento růst zaznamenávat.

 

Realizace

Instalaci výstavy jsme si naplánovali podle rozvrhu galerie na nedělní večer. Přiznám se, že byla opravdu kosa a všichni jsme značně mrzli. Plátno i s přilepenými lístky jsme přivezli do Kostelce, kde na nás již čekala majitelka skříňky a naše kamarádka Kateřina.

Majitelka Kateřina s přítelem a Brabčák před instalací
Majitelka Kateřina s přítelem a Brabčák před instalací

Společně s ní a jejím přítelem jsme v mrazu „připíchli“ plátno a já se ještě snažila zalepit hlavičky připínáčků tak, aby nenarušovaly listovou výstavku. Nakonec jsme pořídili ještě pár snímků nás kreativních brabčáků, ale bohužel tyto fotografie zamítl náš minibrabčák, který vzhledem k zimě venku a teplu automobilu, odmítl spolupracovat a věnoval nám pouze jeden jediný úsměv.

 

Výstavu můžete navštívit až do druhého týdne v prosinci a všechny články s návody a popisky užitých technik naleznete na našem webu pod štítkem „výstava“. O nových článcích, které ještě vyjdou vás budeme informovat na našem facebooku🙂

 

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here