Jsem moc ráda, že mě ten můj Brabčák ještě neprodal nebo nedaroval někde na tržišti, jak si pořád vymýšlím jednu aktivitu za druhou.

Hold nám ta rodinka a členové v ní rostou a mají jiné potřeba a zájmy, nežli tomu bylo třeba ještě před rokem či dvěma.

Aktuálně jsem se asi již potřetí vrhla na další úpravu dětského pokojíčku. Po přestěhování do nového hnízda, totiž naši miláčkové dostali nový pokojíček a jen pro sebe. A jak to tak u těch malých miláčků bývá, tak nám dali vale a řekli, že tam spát nebudou.

Zamyslela jsem se (ale jen na chvilku, nebojte), a řekla si, že jim namaluji něco na strop, aby na to večer mohli čučet a lépe usnout.

Spala jsem totiž již 2 týdny na zemi na matraci u své postele v ložnici, zatímco si děťátka spinkala na našem letišti 😀 Takže jsem s tím musela něco dělat.

Napadlo mě, že taková mapa, která bude suprácky vykreslená do detailů jim zabere hodně času na zkoumání a zároveň se něco přiučí. Takové 2v1.

Jenže…takhle velkou mapu na strop jsem sama malovat nechtěla a po prohledání všech aliexpressů a internetů jsem zjistila, že ty, co jsou k dostání jsou buď fototapety, což je na strop snad horší, než malování, anebo vyřezané samolepky, ale příliš malé.

Jakožto grafik jsem si řekla, že si to „spíchnu“ sama a odešlu do tiskárny, kde mi to na plotru i rozřežou.

To mě samozřejmě přešlo po rozhovoru s mým milým tiskařem, který mi navrhl cenu (cca 3-4.000,-), která mě zas tolik nevyděsila v rozměru 3,5 x 4,5 m, ale také postup. A ten už mě vyděsil, jelikož bez odborné pomoci bych to sama nalepit nezvládla.

A i když vím, že jsem trochu magor, když si pořád něco takového vymýšlím, tak ne zas takový, abych sem ještě někoho táhla a vysvětlovala mu, proč mi prostě nestačí samolepka Krtečka na zeď jako ostatním „normálním“ maminkám 😀

No, objednala jsem si na Bonami tu klasickou samolepku mapy z Aliexpressu, jelikož měli slevy a bylo to tu rychleji, než z Asie.

Už se mi totiž rodil v hlavě plán, jak tu mapu Země použiji jako základ, na kterém budu stavět.

A taky, že jo.

Samolepka dorazila, tak jsem ji nalepila. Super. A teď teprve začíná to zajímavé.

Přecijen na ten Aliexpress došlo a objednala jsem si planety sluneční soustavy, které ve tmě svítí. Ty sice došly, až když bylo dílo dokonáno a na vlogu nejsou, ale v tuto dobu již jsou součástí stropu.

Dalším krokem bylo umístění těch malých potvor k babičkám a návštěva Hornbachu (top v nabídce i službách + všichni se usmívají, ne vysmívají).

Zde jsem koupila několik barviček, ze kterých jsem si říkala, že bude krásný mix na vesmíru a ještě jednu vychytávku. Fosforeskující barvu.

Moje idea byla totiž ta, že kolem té Země začnu vymalovávat celou naší soustavu, umístím planety i vesmírné útvary s co největší vědeckou přesností, a pak ještě domaluji hvězdy, hvězdokupy a znamení zvěrokruhu + další souhvězdí.

Zabralo nám to sice celý víkend, ale je to pecka!

Během toho víkendu, kdy jsme pokojíček malovali, jsme se mimochodem navždy rozloučili s dětskou postýlkou minibrabčáka i babygirl, která byla tématem mého úplně prvního článku tady. (nostalgická vložka)

Vytvořila jsem tentokrát 2 sestřihy, jelikož jsem vážně hodně ukecaná, tak ať je to lepší, než posledně 😀

Kompletní vlog s popisem, postupem a tak dále:

Sestřih časosběru z tvorby vesmíru na stropě:

Já moc děkuji, že jste se tady stavili a na videa a článek se podívali.

Ještě zbývá hodně na cestě za kompletním pokojíčkem, ale to všechno vyladíme a bude to malý ráj. Snad se brzy zase neodstěhujeme, to mi praskne žilka v mozku 😀

Ještě pár fotek z tvorby nakonec.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here