Hledáte další jednoduchý způsob, jak si s dětmi užít trošku legrace a zároveň vyrábět něco zajímavého a tématického? Tak to jsou tady razítka vyrobená z brambor právě pro vás:) Velice jednoduchý způsob, jak vyrábět dekorace na Velikonoce, ať s dětmi nebo sami.

Každý, kdo má malé dítě a chce s ním něco vyrábět, ocení především jednoduchost a nejmenší pravděpodobnost úrazu či katastrofy v podobě lepidla po celé místnosti apod.

Postup, o kterém si dnes budeme vyprávět, je velice jednoduchý. Je ideální pro ty, kdo chtějí děti zapojit do kreativních činností a rozvíjet tak jejich fantazii, motorické schopnosti a potažmo i intelekt.

Do určitého bodu je dobré se o přípravy postarat osobně, ale poté již může zavládnout dětská touha projevit se. A to již od raného věku.

S minibrabčákem jsme tato „vajíčka“ vytvářeli v době, kdy byly prckovi 2 roky a úkoly jemu svěřené, plnil na jedničku, takže s trochou trpělivosti můžete začít i dříve.

Nejde přeci o to, mít dekoraci perfektní, ale dělat jí společně.

Pokud to tak necítíte, tak vás tímto procesem čeká ještě dlouhá cesta:)

Jednoduchý návod

Návod na vajíčka z bramborových tiskátek

Krok za krokem

Stejně jako jiné návod připravované na Velikonoce, je i tento z loňského roku, takže fotozáznam není tak kompletní, jak by si ho představovala dnes.

Proto znovu uvádíme i návod krok za krokem, kde se můžete lépe zorientovat, kdyby vám postup nebyl zřejmý z obrázkového návodu.

1.Budeme potřebovat papír (čtvrtky), vyřezávací nástroje (modelovací nebo jednoduše nůž), barvy (typ je na vás, my použili temperové barvy), špejle (pro lepší uchycení brambor, takže nejsou podmínkou), štětec (na barvy), paletu nebo starý talíř a brambory.
Budete potřebovat
2. Zde stále ještě pracujete sami nebo s většími dětmi. Rozřízněte bramboru podél na 2 poloviny a upravte její tvar do vajíčka.
Vytvořte si motivy v bramboře
3. Nožem či modelovacími nástroji vytvořte na ploché části brambory motivy, podle vlastní fantazie.
Naše užité motivy

TIP: Motivy vykrajujte hlubší a nepříliš tenké, aby je nemohla barva úplně naplnit. Pokud budete mít motivy mělké a tenké, barva se slije a výsledkem bude jen barevný tvar vajíčka na papíru.

4. Do brambory si ze stran můžete vložit špejle, aby se vám brambory lépe odstraňovaly z papíru.
Špejle vám pomohou s manipulací
5. Zde nastupují děti. Na paletu či talíř připravte dětem barvy, které si vybraly a nechte je nanést barvy na bramboru.
Nechte děti nabarvit brambory
6. Připravte si papír a nechte děti, aby brambory obtiskávaly na papír.
Nechte děti tiskat samotné nebo jim pomáhejte v přemisťování brambor
7. Po ukončení tiskání, nechte papíry zaschnout. Poté vajíčka z papírů vystřihněte.
8. A máte hotovo:)

Z vystřihaných vajíček můžete vytvořit řetěz, girlandu a vyzdobit si okno. Případně můžete vzít 2 vajíčka, potřít je lepidlem, vložit mezi ně špejli a vyrobit tak zapichovátko do květináče.

Moc hezké je taky připevnit vystřihaná vajíčka do kruhu a vytvořit tak věnec na dveře🙂 Tento věnec můžete zkombinovat s koulemi z bavlnek ve tvaru vajíček, aby nabyl plasticity.

Práce s těmito tiskátky je opravdu velice jednoduchá. Dětem se při ní také líbí, že si mohou kombinovat barvy na bramboře, a poté vidí, co se stane, když ji přiloží na papír.

Pokud v sobě chováte edukativního ducha, můžete děti učit, jak se míchají barvy, jak může vzniknout fialová, zelená či hnědá. Třeba jim tím dáte základ znalosti barevné stupnice CMYK a budete mít doma malého grafika. 😀

 

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here