Valentýn je svátkem všech zamilovaných. Podle této definice není zcela nutné, aby se svátek týkal jen párů, ale platí na všechny, které milujeme. Minibrabčák chtěl tento svátek oslavit po svém, a aby nešokoval Gábinku (a asi i její rodiče) ve školce, rozhodl se, že vyzná lásku babičce. Vyrobil jí tedy s mou pomocí jednoduché přáníčko a my se na jeho výrobu dnes podíváme:)

Přáníčka všeho druhu jsou asi nejčastějším potěšením pro druhé, které s minibrabčákem vyrábíme viz článek Jednoduchá přáníčka od minibrabčáka.

Nejsou to samozřejmě žádné mega dary, ale na druhou stranu vždy potěší více, nežli kupovaná přáníčka v supermarketu.

Pokud nejste úplně diktátorský rodič a necháte dítko, aby si vytvořilo na přáníčku, co chce, tak pak můžete i hrdě prohlásit, že to opravdu vyrobilo samo.

Podle mého názoru je to také proces, který musí tvořivý rodič podstoupit a dostávat se stále na další a další level, než úplně přestane diktovat dítěti, co vlastně přesně má vytvořit, jak to má jakože vypadat, a že ta barva, na kterou myslí, je úplně mimo barevné schema návrhu. Chce to dávku sebezapření, ale je to nutné i proto, že by se vám na to po nějakém čase vykašlal🙂

Nicméně, když se vrátím zpět k tématu, tak bychom vám rádi představili takový malý kompromis při společném vytváření.

Z vaší strany je nutné připravit nástroje, barvy a vymezit plochu díla a na dítěti pak již je, aby plochu vyplnilo danými nástroji, barvou a svou fantazií.

Jak to probíhá v praxi si hned ukážeme na jednoduchém návodu.

Jednoduchý návod

Návod na valentýnské přáníčko

Krok za krokem

Pro tento návod je důležité, stanovit si hranice pro věk a schopnosti dítěte. V návodu může dítě kreslit, stříhat, odlepovat atd., takže pro něj zvolte pouze činnosti, které umí dělat samo či s vaší pomocí.

1.Připravte si papír či kartičku na přáníčko, samolepicí arch papíru (po jednom v papírnictví, 100ks na eshopu), dětské nůžky (pokud může dítko již samo stříhat), obyčejnou tužku a fixu (můžete zaměnit například za razítka, která jsou vhodnější pro ty nejmenší).
Budete potřebovat
2. Nakreslete si na samolepicí arch srdíčka nebo nechte dítko, aby je nakreslilo a následně je vystřihněte vy, dítě nebo dítě s vaší pomocí.
3. Přiložte si srdíčka na kartičku, abyste viděli vy i dítě, kde budou následně umístěna.
Přiložte si vystřihnutá srdce na kartičku
4. Odlepte z nálepek spodní nelepicí část a začněte srdíčka rozmisťovat dle návrhu.
Rozlepujeme samolepky
5. Připravte si fixu, pastelky nebo pro ty nejmenší razítka s barvou a nechte dítě zaplnit celou stranu kartičky dle jeho fantazie.
6. Po zaschnutí barvy odlepte srdíčka.
Odlepíme nálepky z přáníčka
7. A máte hotovo:)

Podobných přáníček můžete vyrobit tolik, kolik bude dítko chtít. V takto nízkém věku, nevydrží často pozornost dítěte u jedné činnosti déle, nežli 20 minut.

Snažte se být tolerantní, a pokud vidíte, že se do toho dítěti nechce, tak ho nenuťte. Tvoření má být radost nejen pro vás, ale i pro vašeho prcka:)

U nás se minibrabčák kolem druhého roku velice bavil tvořením přáníček pouze s razítky.

V loňském roce se rozhodl potěšit přáníčkem na Valentýna tatínka a dovnitř jsem vytiskla tatínkovi fotku, jak mu přáníčko tvoří i se vzkazem od minibrabčáka.

Jak tedy vidíte, tak vyrobit jednoduché přáníčko není problém téměř v žádném věku, tak hurá do toho:)

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here