Nedávno proběhlo na našem Instagramu story ohledně upcyclingu nepotřebných nebo menších bodýček a já slibovala, že tak do půl roku o tom napíšu článek s návodem. Nevím, jak je to možné, ale není to ani měsíc:D

Upcycling je takový moderní termín, aby to znělo hodně fancy, ale v podstatě jde o to, že my syslové se nějak nedokážeme smířit s tím, že ještě před chvilkou to té holce bylo a teď je mi to k ničemu, ale nechci to poslat dál nebo vyhodit.

Konkrétně mě pálí dětská bodýčka, což si osobně myslím, že je nejlepší kousek oblečení, který kdo kdy pro mimina a malé děti vymyslel.

Když si vzpomenu na mého malého bráchu, který měl ještě košilky a jak se ošklivě shrnovalo s smotávalo pod tělíčko a muselo to i tlačit toho tvora, který ještě nedokázal z kočárku říct: „Mami, koukej mi to sundat, nebo tě plácnu lahvičkou!“.

Body jsou prostě top. Zvlášť, pokud se vám stejně jako nám narodilo svlékací dítě. Ta malá dračice si cca do 15 minut svlékne polovinu toho, co jí dám, a pak je celá zmrzlá. Body to řeší, protože rozepnout ho mezi nohama není tak easy, aby to zvládla.

Takže ve skříni je body s krátkým rukávem, dlouhým rukávem, tílkové body pod sukénku atd. a to dítě poskočilo po 1 měsíci v trupu o tolik, že jí nechci body zapínat, abych jí třeba nerozpůlila. Tak se oslím můstkem dostáváme k pointě a tedy, jak jsem nelenila a všechny krátká body (kde jsou rukávy v poho, ale trup je krátký) přešila na noční košilky a šatičky na léto.

Použila jsem převážně odřezky jiných látek, kterých, pokud máte šicí stroj máte beztak víc, než jste ochotny si připustit 😀

Jen bych ráda upozornila, že jde především o nápad. Nemám k dispozici žádný střih, rozměry atd. Možností, jak upravit bodýčka na šatičky je je hned několik a já do návodu dala asi tu nejtěžší, což je sukénka z pruhů látek.

Tak jdeme na to:)

Jednoduchý návod

Tak to je hodně fotek ve sloupečku, že? Ani mi to nechtěl ředitel systému tohoto webu dovolit 😀 Ale což, návod je na světě.

Je skutečně mnoho způsobů, jakou sukénku budete chtít k bodýčku přišít, ale princip bude pořád stejný. Vím, mohla jsem poslat body potřebnějším a ne je takto syslit doma, ale přiznávám, že mám upřímnou radost (a to prtě taky), že má pár košilek a šatiček na léto navíc:)

Nehledě na to, že v této době jít nakupovat oblečení pro děti není úplně možné, takže je to dvojí spokojenost, protože noční košilky a pyžámka se nám nějak zkracují nejdříve:)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here