A máme tu podzim. Teplota a počasí nám jasně dalo s létem vale a my se můžeme přeorientovat na ty nádherné podzimní barvy, procházky do lesa a šípkový čaj po návratu domů ke krbu.

Při těch procházkách, zvláště s dětmi určitě také ledacos sbíráte a snažíte se přijít na to, jak ten materiál využít. Co takhle překrásné stínítko z větviček? Vypadá perfektně a jeho výroba je velmi jednoduchá.

Jednoduchý návod

Tak takto jednoduché to je. My máme toto vyrobené stínítko již několik let a stále krásně drží a na polici vypadá perfektně.

Co je trošku zádrhel je fakt, že se návštěvy se sem tam zeptají, jestli to má být Čapí hnízdo, tak to opravdu NE! 😀

Návod Krok za krokem

1.Budete potřebovat:

  • nasbírané větvičky podobné tloušťky
  • zahradnické nůžky na štípání větviček
  • lepidlo Herkules v poměru 4:1 naředěné s vodou, nebo neředěné pro rychlejší schnutí
  • nafukovací balonek
  • květináč na držení balonku
  • štětec
  • ochranné pomůcky – igelitový ubrus, nitrilové/latexové rukavice (prodávají v DM), staré noviny nebo alobal na větvičky
  • misku na lepidlo

2. Připravte si noviny nebo si vyrobte mističku z alobalu a naštípejte/ nastříhejte větvičky na malé cca 3 -5 cm dlouhé kousky.

3. Nafoukněte si balonek do krásně kulatého vršku a vsaďte ho do květináče.

4. Namíchejte si lepidlo do mističky a začněte potírat balonek i větvičky a klást je na balonek.

POZOR: Nenatírejte rovnou celý balonek! Lepidlo na něm zaschne příliš brzy. Natřete vždy část na dalších cca 5-10 minut práce.

5. Větvičky přidávejte dle vlastního uvážení. Pracujte postupně a práci si otáčejte až po zaschnutí předchozí části. Po nanesení všech větviček k vaší spokojenosti nechtě balonek s větvičkami alespoň den schnout. Můžete klidně větvičky pro jistotu ještě „zakápnout“ lepidlem pro větší pevnost.

TIP: Pokud větvičky odpadávají, přidejte lepidlo a otočte balonek vždy tak, aby zasychající větvičky nemusely bojovat s gravitací. Teprve poté nanášejte dál. To samé i s dalšími vrstvami větviček čekejte až trochu zaschne ta předchozí. Nějaké větvičky tak jako tak opadají, ale neměla by to být většina nebo třeba celý úsek.

7. Propíchněte balonek a opatrně ho odstraňte z vnitřku stínidla. Nervěte za něj, abyste si nezničili výtvor.

8. A je to!

POZOR: Do stínidla můžete umístit i normální čajové svíčky, ale mějte jej stále na očích. Doporučuji raději LED svíčky či svítidla.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here