Dost bylo lelkování. Instagram nám jel sice velice aktivně, ale naše stránky už začaly přemýšlet nad kyber-sebevraždou:) Je na čase zahltit vás opět vlnou článků, návodů a inspirací. Vrhneme se hned na první návod na parádní srdíčka s vůní, která si můžete dát třeba do šatníku. Jednoduché a velice hezké šití pro každého, kdo miluje tvoření.

Srdíčka se zašitou vůní uvnitř jsou hezkým doplňkem do každého šatníku a zároveň příjemným dárkem, kterým nemůžete nic zkazit.

Volba tvaru je na vás. My jsme zvolili srdíčka, ale pokud budete chtít pragmatičtější čtverec s nějakým čistým designem na látce, tak je to také super provedení. Tvar i design látky by měl korespondovat s osobou, kterou chcete obdarovat. V našem případě to byla babička se silnou citovou náklonností k patchworku a romantice.

Výhodou také je, že srdíčka či jiné tvary snadno vyrobíte i ze zbytků látek. Váček uvnitř nemusí být ze stejné látky, takže pokud vám zbývají kousky látek z jiného šití, tak přetvořit je do dárečků či užitečných pomocníků do šatny je jednoduše perfektní.

Náplň, kterou zvolíte dovnitř je také na vás. Pokud si pěstujete na zahradě levanduli, tak si ji můžete po nastřihání usušit a květy srdíčka naplnit. Nejen, že levandule příjemně voní, ale navíc se do šatníku nebudou chtít podívat ani moli, jelikož tato vůně není jejich number one.

V době, kdy jsem tyto srdíčka šila, jsem měla doma jen cedrovou vůni. Je sice úplně z jiné vonné skupiny, ale proti molům účinkuje také dobře.

Nemusíte se ovšem vázat na funkci odhánění hmyzu z šatníku. Srdíčka můžete klidně naplnit úplně jinou vůní a použít jej na dekoraci a vůni domácnosti.

V našem návodu, který hned ukážeme zároveň uvidíte, že srdíčka v sobě mají vůni v zašitém pytlíčku. Jeho bonus je v tom, že ve chvíli, kdy přestane vůni uvolňovat, stačí jednu stranu srdíčka rozpárat a pytlíček vyjmout a obnovit.

Takto lze srdíčka užívat po jakou dobu budete chtít a navíc i vyprat, pokud jej užíváte jako dekoraci v místnosti, kde se po čase značně zapráší.

Jednoduchý návod

Jednoduchý návod na přípravu srdíček s vůní uvnitř

Návod krok za krokem

1.Budete potřebovat kousky látek dle žádané velikosti tvaru (my použili pruhy 30x20cm na jedno srdce) a stuhu na zavěšení. Dále pak vybranou vůni (levandulové květy, cedrové dřevo, dřevěné kuličky s esenciálním olejem či zakoupené vůně v nevábných obalech), entlovací nůžky na vyrovnání a entlování okrajů, výplň do polštáře, trychtýř (není povinný, jen k ruce) a knoflík na ozdobu.
Budete potřebovat
2. Nejprve si připravíme vonný pytlíček, který po ušití vložíme do srdce. Ustřihněte si z látky obdélníček (my 10x5cm) a přeložte ho v polovině rubem navrch.

POZOR: Pokud máte vůni v pytlíčku již zakoupenou, tak vnitřní pytlíček šít nemusíte.

3. Takto sešijte sáček po dvou stranách úplně a na poslední si nechte cca 1-2cm nedošité.
Sešito krom 1-2cm na otočení a naplnění
4. Obraťte sáček lícem navrch nedošitou dírkou a naplňte zvolenou vůní s pomocí trychtýře a tyčky (špendlíku, párátka, špejle).
5. Pytlíček s vůní utěsněte špendlíkem a zašijte zbytek pytlíku. Ujistěte se, že vám náplň nevypadává, případně utěsněte ještě jedním zašitím.
Sešpendlíme naplněný pytlíček a sešijeme
6. Ustřihněte si z látek požadovaný tvar, přiložte k sobě a vložte i stuhu na zavěšení.

TIP: Stuhu na zavěšení můžete všít dovnitř srdce v tomto kroku či přišít pod knoflík na ozdobu.

Přiložené látky srdcí a stuha
7. Sešijte srdce ze dvou třetin. Nechte si prostor pro vložení vonného pytlíčku a výplně pro polštáře.

TIP: Pokud chcete dosáhnout více „handmade“ stylu, sešijte srdce lícem navrch, jako na obrázku. K čistým okrajům se dostanete při šití rubem navrch.

8. Vložte pytlíček do srdce a naplňte jej výplní.
9. Utěsněte špendlíky a sešijte zbytek srdce dohromady. Na vyrovnání nedokonalostí v přesazích látek, užijte entlovacích nůžek a přesahy vyrovnejte.

POZOR: Nedokonalosti vyrovnejte až nyní. Pokud byste je chtěli odstranit ještě před sešitím a naplněním, mohou se objevit jiné.

10. Nyní můžete přišít i ozdobný knoflík či stuhu, a poté knoflík na její konec.
11. A máte hotovo:)
A máme hotovo:)

Jak jste sami viděli, tak jde o jednoduché šití, které má dekorační i praktické využití a ještě se můžete zbavit zbytků látek, které tak moc nechcete vyhodit. Příjemné šití a tvoření:)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here