Určitě všichni znáte ty perfektní pracovní desky ze dřeva, co ženy v kuchyni tak obdivují, ale muži si tahají vlasy při pomyšlení na údržbu. Já si samozřejmě také takovou pořídila, ale ničilo mě, jak vždy voda zatekla za desku i přes to, že jsme měli mezi stěnou a deskou lištu.

Použijte silikon

Je to velice jednoduché a velice efektní. Stačí jen koupit ten správný průhledný silikon, jako například tento. Transparentní silikon

Například Soudal transparentní protiplísňový silikon
Například Soudal transparentní protiplísňový silikon

Poté stačí jen velice pečlivě vysušit desku a ujistit se, že je lišta pevně připevněná. Vemte si špachtli nebo latexové rukavice a silikon jemně naneste do prostoru u spáry mezi deskou a lištou. Ujistěte se, že zde máte dostatek silikonu na vyhlazení spáry.

Špachtlí či prstem ruky vyhlaďte přechod a nechte zaschnout. To samé můžete provést i u spáry mezi lištou a stěnou. Voda se poté nedostane ani tam a lišta se časem vůbec nekroutí.

Toto ošetření je dobré obnovit zhruba po třech až čtyřech letech, podle toho, jak silikon vysychá a odlepuje se. Nám se i přes značnou permanenci silikon téměř neloupal a lišta i deska se nijak neprohýbaly.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here