V ateliéru v Lázních Bohdaneč, kde jsme si vybudovali naše sídlo, pořádáme nejen víkendové kurzy, ale i kroužky pro děti. Nedávno byl Den matek a my s dětmi pro maminky připravovali přáníčka a nevšední kytičky.

Kytička na Den matek je taková běžná věc, která za mě postrádá speciální nápad a překvapení. Zkusili jsme proto vymyslet variantu kytičky, která při výrobě nadchne děti a při obdarování i maminky. Zkusili jsme semínkové bomby.

Budete potřebovat

  • barevný papír
  • semínka kytiček tzv. balkónovek
  • vodu, mixér, kousek síťky (stačí stará záclona)

Jdeme na to

  1. Vybrali jsme si barevný papír v tónech modré, fialové a růžové, které jsme natrhali na malé kousíčky.

2. Do misky jsme vložili natrhaný papír a zalili jej větší dávkou vody, aby se mohl papír nasáknout a takto jsme ho nechali přes noc.

3. Druhý den jsme nasáknutý papír i s vodou vložili do mixéru a nechali mixovat, dokud nevznikla kaše hezky modré barvy.

4. Kaši jsme si přivezli na kroužek, kde ji již začaly zpracovávat děti:) Každé dítě dostalo mističku a kousek síťované záclonky, kterou si daly na mističku. Poté jsme po polévkových lžících nandali hmotu do síťky a začali ji ždímat.

5. Do vyždímané hmoty jsme udělali důlek a vložili trošičku semínek. Tentokrát jsme síťku utáhli co nejsilněji, aby se vytvořila pevná kulička se semínky uvnitř.

6. Kuličky jsme nechali na topení hezky vyschnout a společně s přáníčkem, na které jsme nalepili srdíčko vyděrované z pytlíčku od semínek jsme dáreček připravili pro předání maminkám.

7. Semínkovou bombu maminky mohly vložit do květináčku se substrátem, zalít a po pár dnech bomby vybouchly, když se z nich začaly dostávat ven klíčky kytiček:)

Neotřelý a milý nápad na Den matek, co říkáte?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here