Dostala jsem již párkrát vynadáno, že Valentýn není náš svátek a bla bla bla…nezájem! Nehodlám se tu poštět do diskuzí, jestli je nebo není v pořádku někomu ukázat, že ho máte rád, a jestli je či není vhodné to vázat k nějakému datu. Dnes si jednoduše ukážeme moc hezké přáníčko, které vytvořil minibabčák pro svou dětskou lásku:)

Láska mezi Gábinkou a naším zbojníkem trvá už bez mála 5 let. Zní mi to neuvěřitelně, protože hodně dospělých nevydrží průměrně ani polovinu tohoto času s jiným člověkem.

Samozřejmě, jsou to děti a znají se ze školky, takže tomu nikdo nepřikládáme velkou váhu a přijde nám to roztomilé. A stejným dílem nám přijde milé, když jeden druhému stále něco vytváří, nosí a společně plánují.

Kvůli zmatkům ve školce a koronaviru je setkávání těchto dvou malých osůbek v podstatě nemožné, protože nikdo nechceme jakkoliv ohrožovat toho druhého. Oni na sebe ale stále myslí a s tím se pojí i tvorba přáníčka, které si dnes ukážeme.

Přáníčko

Tentokrát jsme nevymýšleli techniku sami, ale nechali se inspirovat na internetu a přikládám rovnou to nejzajímavější na přání, čímž jsou srdíčka nalepená na proužku papíru, která vytvoří malý vodopád srdíček.

Ještě jednou podotýkám, že tento návod není od nás. Přáníčko bylo k narozeninám, ale dá se krásně použít i k Valentýnu.

Od té doby, co má minibrabčák malou sestřičku, stal se z něj maják inspirace a vzoru, takže byť často s nelibostí, musí vše dělat společně.

Tvoření přání nebyla výjimka. Sestřička aktivně pomáhala bráškovi s přáníčkem pro jeho milovanou a brácha tentokrát velmi mile ukazoval, jak na to. Má toho už s maminkou v tvoření dost za sebou, takže jsem pomyslně předala štafetu a většinu tvoření učí malou sám.

Použili jsme nejrůznější barevné papíry, které se dají většinou krásně sehnat v Lidl shopu, Tchibu nebo kreativních potřebách. Z nich poté minibrabčák vystříhal nakreslená srdíčka.

TIP: Nutno podotknout, že se více hodí papíry s nižší gramáží, nežli třeba tvrdé papíry. Nejdou moc ohýbat, což je pro toto přání důležité.

Do růžového kartonu, který jsme přehnuli, vlepil minibrabčák svou fotografii (aby se připomněl 😀 ) a na druhou stranu vodopád srdíček z videonávodu.

Na obálku přáníčka poté děti vyráběly společně plastická srdíčka. Stačí nastříhat srdíčka a plastičnost dodáte použitím lepících polštářků z oboustranné lepenky. Tyto polštářky jsou často součástí různých kreativních sad nebo je můžete koupit samostatně.

Hotové přáníčko minibrabčák ještě popsal, dodal věnování a frčel na předání.

Bylo to moc hezké tvoření s dětmi a nikdy není na škodu, ukázat tomu druhému, ať již je to maminka, kamarád, babička, domácí mazlíček, že ho máte rádi. Především děti by měly mít možnost se kdykoliv vyjádřit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here