Od výroby domácího potpourri z nasbíraných šišek a návodu, jak uchovat listy pro tvoření, již uběhl nějaký ten pátek. My jsme se však až nyní dostali na řadu s článkem, jak obojí zúročit v tvoření podzimních věnců. Pojďte se společně s námi podívat, jak jsme tvořili a možná se i inspirovat k vlastním věncům a dekorací.

V naši zemičce jsme stále trošku pozadu se zdobením a dekoracemi domu či jen tak pro radost. Právě věnce k různým příležitostem, jako jsou Velikonoce, podzim, jaro, narozeniny, dušičky jsou perfektní dekorací na každé vchodové dveře, jídelní stůl či na odkládací stolek v chodbě, kam si dáváte klíče.

Bohužel, jsme u nás zatím tak nějak více ochotni věnovat čas a úsilí pouze věnci adventnímu. My brabčáci se to ale snažíme minimálně u nás zlomit a vytváříme s minibrabčákem věnce nejen pro nás, ale i pro naše nejmilejší, aby se také těšili z krásy daného období.

Podobným stylem jsme vytvářeli i věnce podzimní. Nestačil nám jen jeden, ale udělali jsme jich hned několik. Některé jsme si nechali a zbytek rozdali.

Pojďte se teď s námi podívat, jak je tvoření takových věnců jednoduché, a jak se dají zúročit všechny ty nasbírané podzimní lístky a provoněné šišky, bukvice, žaludy, sušené květiny a další a další potřeby, které jsme si již dříve ukazovali. 

Vybrali jsme tři věnce, které jsme při přípravě i fotili, abychom vám je nyní mohli představit.

Věnec pro babičku

1. Budete potřebovat polystyrenový kruh, lepidlo, vlnu, tavnou pistoli a nasbíraný materiál předem upravený pro práci s dekoracemi.
Budeme potřebovat
Budeme potřebovat
2. Natřete část kruhu lepidlem a začněte tuto část omotávat vlnou.

TIP: Střídejte více barev vlny pro efektivnější vzhled.

3. Stejným způsobem si připravte i polystyrenové srdíčko. To můžete zaměnit za jinou visící dekoraci nebo jej úplně vynechat. Připevněte visící dekoraci ke kruhu tak, aby visela uprostřed kruhu.
4. Připravte si tavnou pistoli a začněte připevňovat upravený nasbíraný materiál.
5. Jako podkladovou vrstvu vyberte listy, na které se snadno dají umístit třeba šišky nebo květiny.
6. Po umístění vybraného množství materiálu nechte zaschnout. Můžete vše ještě nalakovat lakem na květiny nebo speciálním lakem z hobby obchodu.
Po přidělání všech vybraných částí máme hotovo a můžeme zavěsit
Po přidělání všech vybraných částí máme hotovo a můžeme zavěsit

 

Podzimní věnec na stůl

Postup je téměř stejný, jako u prvního věnce. Použili jsme ale větší průměr kruhu a tentokrát šlo o kruh slaměný.

Místo vlny jsme požili bavlněný provázek červené melírované barvy.

Více jsme si pohráli s pletací tématikou a využili velké množství nasbíraného materiálu.

Nakonec jsme věnec položili na dekorační talíř se svíčkami uprostřed. Je nutné jen hlídat, aby svíčky při hoření věnec nepodpálily. Doporučujeme raději svíčky ve skle.

A máme hotovo, svíčky hlídejte
A máme hotovo, svíčky hlídejte

 

Věneček na dveře

U tohoto věnce jsme udělali výjimku a použili umělé listy místo listů ošetřených. Je to z toho důvodu, že na venkovních dveřích může věnec odolávat i dešťům a jelikož jsou listy ošetřené lepidlem ředitelným vodou, tak by se ochranná vrstva rozmáčela a celý věnec by šel velice rychle do popelnice.

 

Také kruh jsme zvolili polystyrenový, protože by slaměný mohl provlhnout a zplesnivět, což se minimálně ze začátku projevuje nepříjemných zápachem. A myslím, že nikdo nechce, aby mu vchodové dveře smrděly:)

A máme hotovo
A máme hotovo

Doufáme, že jste se inspirovali a zkusíte také vyrábět dekorační věnce častěji, nežli jen na Vánoce:)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here