Již jsme vám ukazovali, jak snadno ošetřit donesený materiál z lesa, aby vám nezplesnivěl, neshnil a dalo se sním pracovat. Také jsme z něj velice snadno vytvořili domácí voňavé potpourri. Dnes si ukážeme, jak lze snadno, rychle a velice jednoduše efektivně takový materiál naaranžovat, aby vám dělal radost a ještě hezky vypadal.
Postup je skutečně tak jednoduchý, že se o výrobu postaral minibrabčák osobně. Když má být něco pořádně, většinou převezme otěže výroby právě on:)
U nás šlo v podstatě o přebytečný materiál po vytvoření všech ostatních podzimních dekorací, o kterých si ještě budeme povídat v dalších týdnech.
Určitě máte také doma nějakou tu velkou skleněnou vázu nebo květináč, o kterých byl host na vaší svatbě hromově přesvědčen, že ji určitě potřebujete, i když jste psali maily s vykřičníky, že určitě ne. Ne? Tak my ano a hned několik.
Vybrali jsme tedy tuto vázu a vložili do ní světelný řetěz na baterky, kterých je u nás tolik, že bychom omotali dům dvakrát dokola. Poté již stačilo, když minibrabčák začal brát připravený materiál.
V něm byly i potpourri šišky a bukovice domácí výroby, o kterých jsme psali v čase minulém, dále klacíky, kůra, nařezaná kolečka z polínek, kvítky růže a nasušené květiny z louky.
Všechny tyto věci, umisťoval minibrabčák opatrně do vázy, zatímco jsme stále korigovali umístění světelného řetězu tak, aby prostupoval celou vázou a byl dobře vidět.
Nakonec stačilo umístit ovládání světelného řetězu mezi materiál tak, aby nebylo vidět, ale snadno se k němu dostalo. Totiž, když chcete jít spát a nechcete, aby dekorace svítila celou noc či naopak celý den. Pak je ideální zakrýt ovládání například kouskem kůry nebo šiškou a voilà…vše je hotovo a vypadá to perfektně:)
Ještě se podívejme, jak se celá věc udála v jednoduchém obrázkovém návodu.