Jsme zase o kus blíže k Vánocům, doma se nám všem hromadí krabice a balíky z eshopů. My dnes přinášíme rychlý a jednoduchý návod na kreativní činnost dětí, zpracování kartonu z krabic a vytvoření krásných jmenovek na dárky a to vše v jednom.
Jelikož vám v tomto případě materiál chodí do domu či bytu sám, tak se nemusíte strachovat, že proděláte peníze nebo ho budete mít málo. Svěřte proto tuto činnost dětem.
Ke štěstí stačí opravdu málo. Natrhejte nepotřebné krabice na jednotlivé křídla zavírání, dejte dětem štětec, bílou barvu (doporučuji akryl, temperu, ne vodovky, protože karton bílou vodovku pohltí) a řekněte jim, že zdobí perníčky.
U nás se toho oba s radostí zhostili. Naše akční skupina čítá jednoho 7 letého chlapce a 3 letou princeznu a oba pracovali bez větších zásahů rodičem.
Pokud máte děti větší, tak jim přenechte i namalování tvaru perníčku. Těm menším předem tužkou načrtněte, jak bude vypadat tvar perníčku.
POZOR: Do kartonu se hůře stříhá. Vyvarujte se proto křivolakých tvarů a držte se klasiky. Srdíčka, domečky, stromy, palčáky jsou super. Kometu si nechte na to vykrajování z těsta.
Pracujte, dokud vás to baví, děti to baví, a dokud máte zásobu kartonu. Poté nechte barvu zaschnout.
Po zaschnutí vytáhněte nůžky, můžete je dát i dětem, pokud uznáte za vhodné a jednotlivé „perníčky“ dostat z kartonu.
Vyndejte si šídlo, párátko, jehlici na kuře/špízy nebo v našem případě tlustou vyšívací jehlu a udělejte si v perníčku dírku na provázek. Vyšívací jehla má nespornou výhodu v tom, že do ní můžete rovnou vložit provázek či kousek vlny a protáhnout ho dírkou ve jmenovce.
Na druhou stranu napište jméno a máte krásné originální jmenovky na dárečky. Ideální pro kamarády dětí, do školy, pro příbuzné, kterým děti k Vánocům něco vyráběly a tak.
Dávat je na dárky pro děti pod stromeček není úplně dobrý nápad, pokud chcete uchovat „kouzlo“ vánoc:)
Perníčky můžete použít i jako ozdoby a nazdobit s nimi girlandy, stromeček nebo věnec. Pro menší děti mohou být větší, aby se jim lépe malovalo i stříhalo a z těch jsou nádherné ozdoby.
Velká výhoda těchto „perníčků“ je také v tom, že pokud jste vánoční cukrářka perfekcionistka, tak můžete ty opravdové perníčky zdobit sama, nebo na této činnosti děti připravit a naučit, jak mají zdobit ty pravé voňavé perníčky z trouby.
Na nás prásknu, že perníčky máme výborné, ale zdobení nechávám zpravidla na dětech těch prvních 20 minut, co je to baví. Takže naše perníčky buď mají jednu tečku uprostřed nebo jsou naopak pokryté neproniknutelnou vrstvou polevy 😀
Tentokrát jsme to maličko otočili a jelikož jsem už postup popsala výše, tak přidávám ještě na závěr jednoduchý návod v obrázcích, když už jsem ho navrhla 😀
Jednoduchý návod
Tak perníčkům, jmenovkám a celkově balení dárků zdar a přejeme klidné dny a hlavně zdraví:)