Prázdniny a dovolené jsou často za námi, září je v plném proudu a my pomalu myslíme na Vánoce a ti modernější si to možná ještě říznou Halloweenem. Každopádně, jestli jste jako my Brabčáci a musíte pořád vymýšlet něco, co byste tvořili, dělali a následně to vystavovali či darovali, tak jste určitě také z dovolené přivezli nějaký ten suvenýr. Na mysli mám hlavně mušličky, hvězdice, kamínky a jiné poklady, které jste možná z některých zemí museli vést v konečníku, abyste se dostali přes kontrolu.

Pokud jste navštívili přímořské letovisko, kde není zakázáno dovézt nějakou tu mušličku, případně jste lehce poškození a máte mušliček celý kufr, tak si ukážeme, co s nimi, když zrovna neděláte příjezdovou cestu v přímořském stylu.

Tvoření z mušliček je často odvislé od jejich dovezeného počtu, velikosti a druhu. Spoustu inspirace můžete nasbírat již v lobby hotelu, kde se modlíte za další načtený obrázek a jen pro ukázku zde uvedu nějaké příklady jiných tvůrců, a že je jich dost:

My si dovezli dno malého sáčku, což bylo cca 50 kousků malinkých mušliček. Většina jich byla normálních, podle toho, které se nám zalíbily. Pro své tvoření jsem ale také sbírala i specifické, jelikož jsem měla již jasnou představu, co s nimi udělám.

Z mušliček jsem s přehledem připravila 4 obrazy i obrázky a ještě mi nějaké zbyly. Ty použiji k tomu, abych s fotografií minibrabčáka z dovolené, obdarovala milující příbuzné a mušličky perfektně doplní přímořský nádech fotografie.

Tím, že jsem vytvořila 4 různé dekorace z mušliček, tak zde uvedu 4 návody a galerie pro každý obrázek zvlášť. Inspirujte se také a můžete vytvořit i vaši dovolenkovou koláž z mušliček.

Motýlci z mušlí

Pro tento obrázek jsem začala sbírat jiné specifičtější mušličky. Musíte tedy přemýšlet nad svým dílkem již v destinaci, takže pro ty, kteří již někde byli to asi úplně není. Pokud ale máte teprve před dovolenou, tak se inspirujte a hledejte právě tyto mušličky.

Sbírejte různé mušličky s různými barvami, ale pouze spojené skořápky. I kdybyste byli mistři v puzzle, tak 2 různé skořápky do jednoho motýlka prostě nedáte, to mi věřte.

Před prací si například na talířek předem připravte, jak budete chtít mušličky ve výsledku složit. Například takto:

Jaký útvar si vyberete, je pouze na vás. Já si ve finále vybrala poslední uvedenou, ale do spirály.

Jednoduchý návod

Návod na obrázek s motýlky z mušlí
Návod na obrázek s motýlky z mušlí

Z podobných obrázků si postupem času můžete vytvořit rodinnou galerii a pokaždé tvary upravit. Pro ty ještě vytrvalejší doporučuji tvar výstavky, kde je každý motýlek z jiné pláže či destinace.

Fotografie pro babičku

Podobným dílkem určitě potěšíte své blízké. Stačí vám velice malé množství mušliček, hluboký rámeček třeba z Ikea a fotografii z dovolené. Já jsem neumístila do rámečku fotografii z dovolené, ale skicu minibrabčáka z restaurace u pobřeží. Vím, že to moji prarodiče ocení ještě více, nežli fotografii.

Jelikož se perly úplně často v mušličkách nenachází, sáhla jsem po jedné perlové náušničce z již stejně nekompletního páru. Obrázek to zpestří a vás to téměř nic nestojí.

Jednoduchý návod

Jednoduchá dekorace do rámečku
Jednoduchá dekorace do rámečku

Podobných obrázků můžete vytvořit tolik, kolik máte volných mušliček. Vaši milovaní to ocení a především v případě, že máte dítko s milujícími prarodiči.

Velký rodinný obraz

Pro tento obrázek nemám vytvořený celý návod, protože myslím, že z předešlých dvou je již vše jasné. Zajímavé na něm je především osobní hodnota.

Minibrabčák si totiž velmi přál hvězdici, takže jsme mu ji koupili. Bylo nám ale také úplně jasné, že díky jejímu vysychání bude čím dál křehčí, takže se brzy zničí. Zabránili jsme tomu právě tím, že jsme ji vložili do obrazu. Ten prcek nám to má samozřejmě za zlé, kdykoliv se na obraz podívá, ale snad nám to časem odpustí:)

Také si poprvé vyzkoušel potápění s brýlemi. A i když to bylo takové promo, nežli opravdové potápění, tak jsme to nejen zdokumentovali, ale jeho úplně první úlovek (asi nejmenší mušli na světě), jsme do obrázku také vložili.

Z obrazu se poté stane spíš takový memory klenot pro vás, nežli pro veřejnost.

Rám je zakoupený již s předpřipravenou paspartou s výřezy na obrázky. Ty jsme tiskli na míru z počítače, protože by to asi ve fotolabu někdo schytal úkladnou sebevraždou. I my měli namále:)

Někomu stačí album, my si vzpomínky kreativně upravujeme a máme je stále na očích:)

Prkénko

Nějakým omylem či jako nadstandardní výbava bylo v krabici od nedávno zakoupeného peřiňáku přiložené malé prkénko z dřevotřísky. Samozřejmě jsem ho schovala, protože jsem přesně věděla, že se bude hodit na nějaké to tvoření.

Na dřevo chci malovat již delší čas, ale ještě jsem se nedostala do té správné nálady na tesařskou výuku. Bude muset postačit toto:)

S prkénkem je mnohem více kreativní zábavy, protože se zde můžete opravdu vyřádit. Sama jsem měla ještě větší ambice, nežli uskutečněný výsledek.

Na prkénko jsem si připravila veškerý materiál (humus), který příroda u moře nabízí. Chtěla jsem pírko z racka, suchou chaluhu, provázek, možná trochu písku atd.

Ano, moje představa byla super romantická a úplně mimo. Smrad ze všech nasbíraných ingrediencí mě donutil, nechat vše ještě v destinaci v odpadkovém koši a navíc jsem nedávno zhlédla seriál o brutální nemoci, která vybije 90% lidstva a vše díky rackům. To mě přesvědčilo.

Takže jsem šla, a krom mušliček si ingredience do své kreativní polévky nakoupila u Stoklasy (klíček, pírko, provázek) nebo v hobby marketu. Výsledek je podobný, jaký jsem očekávala u originálu, ale je čistý a zdravotně nezávadný…jupíí!:)

Ne tak jednoduchý návod

V návodu je samozřejmě krok za krokem, jak jsem vyráběla prkénko já, ale vy si vymyslete své vlastní a zde se jen inspirujte. Můj návod je spíše impulsem k vlastní tvorbě. Avšak pokud chcete vše zopakovat přesně podle mě, zašlu ještě originál obrázek minibrabčák:).

 

 

Naše prkénko s mušličkami a minibrabčákem
Naše prkénko s mušličkami a minibrabčákem

Hotové prkénko můžete v horních rozích provrtat a pověsit. Jednoduše položit na poličku jako obrázek. Zespodu do dřevotřísky zašroubovat skoby a mít prkénko například na šperky či klíče. Také můžete zezadu nalepit tavnou pistolí malé háčky pro uchycení na stěnu. Kreativitě se meze nekladou, takže je to jen na vás.

Tak držíme palce s vlastním tvořením a určitě něco vyrobte. Moje maminka vozila pokaždé z dovolené plný kyblíček mušliček a nikdy to nezužitkovala, i když má úplně stejně nápadů, jako my. Teď je jí to líto,že si neudělala čas na tvoření, tak určitě neváhejte a pusťte se do toho podle nás, vás či dalších prima nápadů, kterých je všude na internetech plno:)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here