K těmto lístkům pro výstavu mě přivedl japonský hedvábný papír, který má zajímavé barvy a je průhledný. Hezky v něm tedy vyniknou různé sklady a vrstvení s dalšími barvami. Jelikož jsem si s ním vyhrála, tak dnes uvádíme rovnou dva návody v jednom článku, jak si vyrobit příjemně barevnou dekoraci do oken či na terasu.

Když se podíváte na hotový lístek či jiný tvar, který vytvoříte z našich návodů, ve svitu slunce, tak na vás barvy papíru vyloženě přesunou pozitivní náladu. Proto je ideální použít tuto techniku na výrobky, které dáváte do oken.

Ať se již rozhodnete pro náš plně podzimně barevný lístek či hojně zdobený vánoční stromek pro nadcházející sezónu, tak určitě neuděláte chybu. Ve chvíli, kdy totiž zasvítí sluníčko do vašich oken, dekorace jeho svit promění v záplavu barev.

Dnes se podíváme rovnou na dva způsoby, jak s tímto papírem pracovat. V prvním případě je dobré tuto metodu využít na okenní dekoraci, která bude na okně pevně držet. V tom druhém se mrkneme na lístek s mozaikovým efektem, který můžete později zavěsit a bude odrážet svit i v pohybu.

Jednoduchý návod prvního lístku

Návod na první mozaikový lístek
Návod na první mozaikový lístek

Krok za krokem

1. Budete potřebovat šablonu lístku z tvrdšího papíru, barevný hedvábný papír či japonský průsvitný papír, tužku, nůžky a netekuté lepidlo.
Budete potřebovat
Budete potřebovat
2. Vyberte si kombinaci barev, která je vám blízká, nebo kterou si chcete vyzkoušet. Přiložte papíry na šablonu a tužkou si obkreslete, kde jsou okraje a kde se setkávají.

TIP: Pokud si nejste jistí, jak bude kombinace vypadat, tak si zvolené papíry dejte společně proti světlu. Důležité je, aby jich nebylo příliš na sobě, aby se zachovala průsvitnost.

3. Vystřihněte obkreslené obrysy na papírech.
Vystřihněte z papíru lístek
Vystřihněte z papíru část lístku
4.V částech, kde se papíry setkávají, začněte lepit jednotlivé kusy k sobě.
5. A máte hotovo:)

Takto zhotovený lístek můžete nyní jednoduše průhlednou izolepou nalepit na okno a nechat sluníčko, ať zbytek dokoná za vás. Pokud si takových lístků vyrobíte více a ozdobíte s nimi celé okno, tak pro vás bude brzké podzimní západy slunce mnohem hezčím časem:)

Jednoduchý návod druhého lístku

Návod na výrobu druhého lístku
Návod na výrobu druhého lístku

Krok za krokem

1. Budete potřebovat kousek průsvitného plastu (já použila plast po výrobě lístků z lepidla), barevný hedvábný papír či japonský průsvitný papír, tužku, nůžky a netekuté lepidlo.
Budete potřebovat
Budete potřebovat
2. Na kousek plastu si nakreslete tvar lístku.
Nakreslete si obrys lístku
Nakreslete si obrys lístku
3. Nastřihejte si zvolené barevné papíry na drobné různé kousky a začněte je na plast nalepovat. Nechte je překrývat nakreslený obrys i sebe navzájem.
4. Až budete mít plochu celou pokrytou, tak vezměte nůžky a vystřihněte si obrys lístku, který uvidíte při otočení plastu na rub.
Polepený lístek vystřihneme
Polepený lístek vystřihneme
5. A máte hotovo:)
A máme hotovo
A máme hotovo

Takto vyhotovený lístek můžete v horní části proděravět a protáhnout nitkou či provázkem a zavěsit na terasu či k oknu. Sluneční svit a lehký vítr udělá své.

Také můžete takto hotový lístek oblepit černou izolepou a vytvořit tak rámeček a menší dáreček pro někoho blízkého. Ve tvaru srdce a relevantní kombinaci barev, můžete s dětmi potěšit maminku či babičku:)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here