Co by to bylo za předvánoční čas, kdybych sem nedala alespoň jednu inspiraci na dekoraci. Takže dnes něco málo o tom, jak si vytvořit malé vánoční městečko:)

Pro nás brabčáky je to již tradice. O to více mě mrzí kvalita fotografií, když jsem to mohla už několikrát přefotit:)

Každý rok jezdíme v adventním čase do ciziny jen na pár dní, abychom si vychutnali krásnou atmosféru vánoc. Bez sporů, předsudků a hádání se, jestli je autentický ježíšek nebo Santa.

Zároveň jsme zjistili, že si tento čas umí jinde užívat o trošku více, než my. Je to sice lehce infantilní, když vidíte všechny v červené, zelené, bílé a zlaté, ale my to milujeme.

Při návštěvách Salzburgu jsme objevili malý tržní stánek, kde prodávají nádherné keramické domečky, do kterých se dává svíčka, aby jim svítilo světlo z okýnek.

Cena těchto domečků odpovídá jejich zpracování a pohybuje se v rozmezí 19 – 50 EUR.

Každý rok se zde zastavíme a jeden koupíme. K němu také vždy malou postavičku.

Máme postavičku za každého člena rodiny. Vloni jsme kupovali Apolenku, když nám tak hezky přibyla:)

Postupně jsme si tímto způsobem již nasbírali pár domečků. Jen to chtělo vymyslet, jak je uspořádat tak, aby to nevypadalo úplně špatně.

Tady už nastupuje konečně po troše tlachání něco pořádného, a to inspirace od brabčáků:)

Jednoduchý návod

Tento návod je skutečně hodně úzce zaměřený, takže ho skutečně berte hlavně jako inspiraci🙂

Pokud ale máte podobnou sbírku domečků nebo byste se ji rozhodli vytvořit, tak podobným způsobem můžete proměnit vršek komody, stolek nebo prostor nad skříňkami:)

Je nádherné, když je večer a v obývacím pokoji nám všechna ta světélka září a do toho se můžete sem tam pokochat i pohledem na vánoční městečko, které jakoby vypadlo z nějaké pohádky nebo obrazu od Thomase Kinkada:)

A na stolku máte kakao, cukroví, Kevin v televizi likviduje zloděje, slyšíte jen cinkat andělské zvonění na krbu a váš nejnovější přírůstek v podobě sladké blondýnky právě shazuje vánoční stromek i s ozdobami:D

Užijte si pohodovou vánoční atmosféru s městečkem i bez něj, a ať se všem daří i v dalším roce a najdete si čas na tvoření:)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here