Určitě máte doma tavnou pistoli. To je taková ta pistole, do které strčíte tyčinku lepidla, ona lepidlo rozehřeje a vy můžete tvořit mnohem efektivněji, jelikož lepidlo se skvěle nanáší a po zaschnutí opravdu drží. My jsme zašli ještě o kousek dál a s pomocí této pistole a barevných lepících tyčinek jsme si vytvořili vlastní dekorace.

V rámci výstavy pro Galerii Skříňka, což zde omílám stále dokola, jsme přemýšleli nad další zajímavou technikou, kterou bychom použili při výrobě lístečků do výstavky.

Právě lístečky vyrobené ze samotného lepidla byl a je podle nás kreativní způsob, jak techniky trošku ozvláštnit a zároveň ji lze použít i k tvorbě dalších různých věcí.

Kromě tvorby zajímavých dekorací, ozdobiček na vánoční stromek, případně drobných ozdob na balící papír jsem nedávno zaznamenala i návod, jak si tímto způsobem lze vyrobit kryt na telefon. Návod zde také uvádím:

My se ale podíváme, jak se tvořily lístečky na výstavu a co budete potřebovat vy, pokud se je rozhodnete vyrobit také.

Jednoduchý návod

Návod na lístečky z lepidla
Návod na lístečky z lepidla

 

Krok za krokem

1. Budete potřebovat tavnou pistoli, barevné tyčinky lepidla (často mají v Lídl, Tchibo či Nako), fixu (ideálně na vodní bázi kvůli smývání) a arch plastové podložky (my použili vystřižený kousek z IKEA výrobku, který byl v plastu zabalen).
Budete potřebovat pistoli, lepidlo, podložku a fixu
Budete potřebovat pistoli, lepidlo, podložku a fixu
2. Nakreslíte si fixou motiv, který chcete vytvořit.

TIP: Fixu na vodní bázi lze snadno setřít papírovým kapesníčkem, pokud se zrovna netrefíte do vzoru.

3. Umístěte barevnou tyčinku do pistole a nechte zahřát. Poté začněte rovnoměrně obtahovat lepidlem předkreslený vzor.

POZOR: Dbejte na to, abyste spojili všechny tahy důkladně. V opačném případě se vám při odlepování může kousek ulomit.

4. Nanesené lepidlo necháme zaschnout. Lepidlo zasychá relativně rychle, takže není třeba čekat přes noc. Ideální je třeba jen půlhodinka od nanesení posledního tahu.
Necháme zaschnout cca 30 minut
Necháme zaschnout cca 30 minut
5. Nyní máme lepidlo suché a můžeme začít odlupovat od podložky. Měkký plast je poddajný, takže si můžeme pomoci jeho ohýbáním.
Při odstraňování si můžeme pomoci ohýbáním plastu
Při odstraňování si můžeme pomoci ohýbáním plastu
6. A máme to. Lístečky můžeme umístit jako dekoraci při balení dárků, k aranžmá kytek, či při volbě jiných vzorů třeba jako ozdobičku na stromek. 

Další užitečné návody a nápady na kreativní tvoření lístečků z výstavy, naleznete při kliknutí na štítek „výstava“ pod článkem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here