Musím uznat, že tvorba těchto lístků je trošku náročnější, ale rozhodně jsme se u ní s minibrabčákem velice bavili. Lepidlo bylo všude a párkrát tomu klukovi projela hlavou i myšlenka, že mě vlnou pleskne přes obličej:)

Lístky se ale vyvedly a až je sundáme z výstavy, tak je budeme používat jako podtácky pod hrníčky. Pojďte se mrknout, jak jsme lístky tvořili a také si to zkuste, určitě jde o efektní dárek i dekoraci.

Jednoduchý návod

Návod na lístky z vlny
Návod na lístky z vlny

Krok za krokem

Návod v obrázcích jsem tentokrát i hodně promazávala a rozostřovala, jelikož jsem si jako podložku zvolila novinový leták, který mě při tvorbě návodu ve finále značně iritoval. Avšak do návodu krok za krokem přidám fotky v jejich originální podobě, takže budete moci nakouknout i do akční nabídky nějakého elektra:)

Tvorba lístků z vlny vyžaduje menší zručnost a čas, jelikož lepidlo nějakou dobu schne. Pokud ale tyto dva faktory překousnete, tak si vytvoříte úžasnou dekoraci. Lístek je perfektní téma a motiv, ale upřímně řečeno se na vánoce chystám připravit i hvězdu, vločku, stromek a další ve stejném postupu.

Kreativitě se tedy meze nekladou a doporučuji mnohé další tvary. Dokonce, pokud by se vám líbil design s hřebíčky, tak můžete tímto způsobem, ale bez lepidla a sundavání, vytvořit vlastní obraz. Malá inspirace z Etsy:

Provázkovým obrázkům se určitě budeme také časem věnovat, ale teď už zase zpátky k našim lístkům.

Návod

1. Budete potřebovat kus vlny, lepidlo, hřebíčky, kousek rovného dřeva, kladívko, tužku, hluboký talíř či misku, podložku a za mě rozhodně i gumové rukavice.

TIP: Místo dřeva a hřebíčků, můžete použít polystyren a špendlíky. Ve výsledku se vám bude dílo lépe sundavat.

Budete potřebovat
Budete potřebovat
2. Nakreslete si na dřevo obrys lístku.
3. Začněte zatloukat hřebíčky do vrcholů obrysu a nějaké přidejte i do linií obrysu. Zatloukejte tak silně, aby vlna na hřebíčcích držela i v tahu, ale ne zas tak silně, abyste mohli hřebíčky ve finále odstranit.
4. Nalijte si lepidlo společně s trochou vody do talíře a začněte lehce namáčet vlnu.

POZOR: Vlnu si nezmuchlejte a ideálně ji do talíře jen vložte, nemusí být prosáklá skrz naskrz.

5. Omotejte začátek příze kolem jednoho z hřebíčků dvakrát, aby byla uchycena a dále omotávejte náhodně kolem dalších hřebíčků. Prokládejte přízi vždy vnitřkem, abyste nevyjeli z obrysu lístku.
Prve omotáme jeden hřebíček dvakrát, poté již libovolně
Prve omotáme jeden hřebíček dvakrát, poté již libovolně
6. Urovnejte omotanou přízi směrem dolů, abyste vytvořili téměř rovnou plochu. Nechcete, aby byla příze v různých výškách, pokud ji pak chcete užívat, jakožto podložku.
Stlačte přízi směrem dolů
Stlačte přízi směrem dolů
7. Pokud jste si vytvořili více obrysů, tak omotejte i ty. Nechte hotové lístky zaschnout minimálně přes noc. Na obrázku vidíte, že jsme první přízi zbytečně promáčeli, ale minibrabčák to chtěl udělat pořádně:)
Omotáno, necháváme zaschnout přes noc
Omotáno, necháváme zaschnout přes noc
8. Připravte si kladívko, pokud na něm máte zakončení na sundavání hřebíků. V opačném případě budou lepší kombinačky.
Jdeme sundavat
Jdeme sundavat
9. Začněte jemně a pomalu odstraňovat hřebíčky. Pravděpodobně se k nim vlny přilepila. Stačí, když si do druhé ruky vezmete například tužku a budete přízi z hřebíčku sundavat, zatímco hřebíček odstraňujete.
10. Pokud se příze přilepila i k podložce, tak pomůže obyčejný řezák k odříznutí od podkladového dřeva.
Přilepenou přízi k podložce odřízneme řezákem či tenkým nožem
Přilepenou přízi k podložce odřízneme řezákem či tenkým nožem
11. A máte to:)

Lístečky máme hotové, a pokud chcete vidět další zajímavé techniky tvoření lístečků, tak stačí kliknout na štítek „výstava“ pod článkem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here