Tvoření z krepového papíru je pro některé kreativce hobby samo o sobě a věnují mu třeba i celou kariéru. Asi největší mistryní mezi tvůrci z krepového papíru je Lia Griffith, která doma asi nemá jedinou rostlinu živou. My si dnes ukážeme velice jednoduchý návod na lístečky z obyčejného krepového papíru.

Lístečky tvořené způsobem, jaký si dnes ukážeme, můžete využít především k dekoraci. Na podobném principu je založeno i další tvoření celých girland z lístků či květů. Základem však jsou právě tyto jednotlivé lístečky.

O krepovém papíře je toho asi dost k vyprávění, alespoň podle jeho milovnice, již výše zmíněné Lie Griffithové, která v tomto oboru překonala asi i Marthu Stewartovou:) Obě to profesionálky v domácím i profi tvoření, vaření a dalších oblastech.

Základem ovšem je to, že na opravdu dobré tvoření z krepového papíru, je nutné, zakoupit si také lepší krepový papír. Já používám v návodu obyčejný a je to celkem znát. Pro svůj účel i návod to sice stačí, ale na kvalitní květinu, k nerozeznání stejnou od živé to tedy není.

Pokud tedy budete chtít na krepové umění přejít, tak doporučuji silnější a pružnější krepový papír se silným „krepatěním“. Takový jsem sama sháněla celkem dlouho a doporučuji obchod Condi, který se specializuje právě na lepší materiály k floristickému i dekoračnímu tvoření.

Nyní se už ale pojďme podívat, jak jsme tvořili my. Krepové lístečky jsem zařadila až jako jedny z posledních a jejich výroba nezabrala více, jak 15 minut. Jsou tedy opravdu velice jednoduché a hodí se třeba k tvorbě girlandy kolem oken a dveří.

Jednoduchý návod

Návod na lístečky z krepového papíru
Návod na lístečky z krepového papíru

Krok za krokem

1. Budete potřebovat krepový papír, šablonu lístku, nůžky a lepidlo na papír. Na obrázku mám lepidlo Pritt, ale raději bych volila Herkules s úzkou hubicí.
Budete potřebovat
Budete potřebovat
2. Vystřihněte si pruhy z krepového papíru asi 20 cm široké.
Připravte si 20 cm pruhy
Připravte si 20 cm pruhy
3. Tyto pruhy nadále nastříhejte na 20-ti centimetrové čtverce.
Nastříhejte pruhy na čtverce
Nastříhejte pruhy na čtverce
4. Čtverec diagonálně přestřihněte a jednu stranu otočte tak, aby kresba „krepu“ směřovala opačným směrem, nežli na druhé polovině.
Přestřihněte diagonálně
Přestřihněte diagonálně
5. Takto slepte uprostřed oba trojúhelníky zase nazpět do čtverce.
Slepte trojúhelníky uprostřed
Slepte trojúhelníky uprostřed
6. Doprostřed slepeného čtverce vložte šablonu lístku, obkreslete ji a vystřihněte.
Přiložte šablonu na prostředek, obkreslete a vystřihněte
Přiložte šablonu na prostředek, obkreslete a vystřihněte
7. A máte hotovo, bylo to opravdu velice jednoduché.

Takto vytvořený lístek můžete uprostřed přilepit na floristický drátek a vytvořit si vlastní rostlinu. Také můžete lístečky nalepit do koláže na přáníčko pro vaše blízké. Výborně vypadá také girlanda z jednotlivých lístků. Pro inspiraci uvádím pár příkladů:

Nápadů k tvoření z krepového papíru je tedy opravdu hromada, takže neváhejte a už kupujte krepový papír, ať můžete pro sebe či své blízké vytvořit něco jedinečného.

Další články a návody k výstavě a tvorbě lístků různými technikami, naleznete při kliknutí na štítek „výstava“ přímo pod tímto článkem:)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here