S koncem platnosti dálničních známek je jisté, že rok 2016 je již za námi. Z pohledu Kreativních Brabců to sice ještě není kompletní rok, ale v březnu by podobné ohlédnutí nedávalo tolik smysl, a navíc máme důvod, vás v březnu zahltit informacemi znovu. Pojďte se tedy společně s námi podívat, co máme za sebou, kolik jsme toho napsali, vyrobili a především, co nás čeká a nemine i v tomto roce:)

Začátek Kreativního Brabce

Celý koncept našich kreací je založen na lásce k tvoření a vytváření nových věcí, které slouží k dekoraci a často mají i praktický účel. Navíc velice často poletujeme po světě a navštěvujeme zajímavá místa, o kterých bychom vám také rádi napsali a doporučili některá, která se nám nebo minibrabčákovi zalíbila.

Náš blog bychom asi nezačali jentak provozovat, kdyby nás k tomu okolnosti „nenakoply“. My Brabčáci jsme často velmi zaneprázdnění prací a i v období, kdy k nám přiletěl náš minibrabčák tomu nebylo jinak. Oba jsme nadále zůstali v běžném pracovním procesu, a jakožto grafický designér jsem si mohla práci relativně přizpůsobit i s prckem.

Upřímně řečeno jsem myslela, že začátky budou s prací těžké, ale opak je pravdou. Práce s konstantně spícím miminkem je relativně snadná.

Práce s dětmi, jeden navrhuje, druhý sleduje pohádku

Jelikož jsme z povahy nám vlastní, odletěli z hnízda rodičů poměrně daleko, neměli jsme babičky, které by mohly po odpoledních hlídat a na řadu přišla chůva. S její pomocí nebylo tolik obtížné stále plnit pracovní závazky a naopak volný čas efektivně trávit jako rodina.

Zlom u nás nastal až po dvou letech, kdy jsme byli nuceni se s naší milovanou chůvou rozloučit, jelikož se z ní začala klubat čím dál lepší studentka medicíny a nedostávalo se jí mnoho času.

Ačkoliv minibrabčák vcelku toužil po kamarádech, v blízkém okolí tu pro něj žádný nebyl, tak jsme vyzkoušeli místní netradiční pojetí školky v podobě hlídacího klubu. Socializace se ukázala spíše jako negativní, jelikož byl prcek až moc velký prcek a po této krátké etudě jsme ho stáhli zpět.

Přiznám se, že s chůvou jsem sice zprvu nesouhlasila, ale objevili jsme tehdy hned na poprvé svatý grál a z naší chůvy byl milovaný člen domácnosti. Podobnou zkušenost jsme měli i s druhou chůvou, ale to trvalo velice krátce také z pracovních povinností. A potřetí jsem do toho již jít nechtěla.

Minibrabčákovi tedy byli dva roky a o miminku se již nedalo zdaleka ani mluvit. Touha po učení, objevování, hraní a společných činnostech byla na maximu a já ji hodlala naplno využít a práci jsem omezila na úplné minimum.

Po nějaké době se má vrozená záliba v tvoření prolnula i s minibrabčákovým umem a naše kreace jsme začali dělat ve velkém. Většinou různé dekorace domu a hlavně dárečky pro všechny naše blízké, kterým ten prcek mizel před očima a neustále se objevoval stále většího kluka. Dostávali jsme jednu pochvalu za druhou a mnoho dotazů na postup, návod atd.

Netrvalo dlouho a začal se objevovat nějaký prostor navíc, kterého jsem mohla efektivně využít, ale pracovní závazky bych plnit nemohla. S Brabčákem nás tedy napadlo, že bychom ty nápady na tvoření a jiné zkušenosti mohli předat dál v podobě blogu. Začali jsme sáhodlouhým článkem o skládání postýlky a postupem času se dostali až k uceleným a relativně jasným návodům k tvorbě našich kreací.

Prostoru ke zlepšení je mnoho a my na to také pamatujeme, ale při ohlédnutí zpět to nebyl úplně špatný start.

Co jsme vše za ten rok publikovali

Tvoření

Vcelku jsme za uplynulých sedm měsíců života Kreativního Brabce uveřejnili přes 40 článků. Většina z nich byla z oblasti tvoření, kterou asi děláme nejčastěji a dobře se publikuje.

Dotvořili jsme to až na menší výstavu, která se týkala především měsíce listopadu v Kostelci nad Orlicí a byla radost se jí zúčastnit.

Mezi jednotlivými články jsme vytvořili i dva seriály o tvoření. První se týkal diamantové svatby, kterou jsme v loňském roce mohli dekorovat a byl by hřích o jednotlivých technikách nenapsat.

Druhý seriál se poté týkal výše zmíněné výstavy, na kterou jsme nejrůznějšími technikami tvořili lístky.

Jednotlivé díly ze seriálu společně se svými návody však nejsou primárně určeny svému účelu, tedy diamantové svatbě a tvoření lístků, ale k seznámení s jednotlivými užitými technikami a jejich využití při nějaké vlastní činnosti.

Techniky z cyklu o diamantové svatbě se perfektně hodí k přípravám svatby, oslav a jiných podobných událostí, které si chcete přiblížit k obrazu svému.

Naopak seriál o tvoření lístků zachycuje techniky, které nemusíte použít jen pro tvary lístků, ale k zimním dekoracím například k tvaru vločky, na Valentýna k srdcím, na Velikonoce k vajíčkům a takto bychom mohli pokračovat přes svatého Patrika až k Silvestrovským oslavám.

Tvoření je skutečně naším velkým koníčkem a zrovna v tomto období nemohu z rukou dostat jehlice a tu zimu, co venku panuje si trošku oddálit od těla.

Pravda však je, že zrovna u pletení u nás vede spíše Instagram, nežli vlastní návody, protože se v této oblasti úplně nevyznám. Při pohledu na cizí návody, kde dominují pomlčky, čárky, lomítka a písmenko x, musím konstatovat, že vůbec netuším, o co zde jde, natož abych sama něco podobného pro vás vytvořila.

Cestování

V oblasti Kreativního Brabce a cestování má náš blog asi největší mezery a pevně doufám, že je všechny doplním.

Navštívili jsme v uplynulém roce i letech minulých mnohá místa, která známe dokonale a chtěli bychom je přiblížit i našim čtenářům, aby věděli, co je tam čeká a na co se mohou těšit.

Zároveň vzhledem k naší rodinné situaci máme i spousty tipů pro cestování s dětmi a o ty rozhodně nesmíte přijít.

Pro náš rok 2016 se nám alespoň podařilo protipovat se úskalím cestování s dětmi a alespoň to nás těší. 

Bydlení a vaření

V dnešní době, kdy použití jakékoliv suroviny při vaření může být, z pohledu ostatních, ortel smrti, je velice těžké o čemkoliv z této oblasti psát

Milujeme dekoraci dortů, pečení, vaření a jídlo obecně. Musíme se však přiznat, že úplně zdravou (pokud někdo vlastně ví, co to je) kuchyni nemáme a listové těsto dokonce kupujeme.

Z těchto důvodů se vždy lehce zdráhám, zveřejnit recepty na internetu. Naše recepty tedy vládnou v podobě fotografií spíše na Instagramu, nežli v podobě postupů na stránkách.

Dostali jsme už ale již několik komentářů a dotazů na postup, návod či recept, takže tuto kategorii asi také více rozšíříme.

Z povahy designéra je asi normální, že se snažíme vždy vše vylepšit a dotáhnout do konce i v detailech. Nejinak je tomu i u bydlení.

Ráda vše dotahuji z funkčního i estetického hlediska a u nás doma to nemusí být při odchodu ostatních členů stejné, jako při jejich příchodu. Avšak v 90% inovací se zapojujeme s Brabčákem společně.

Velké články s redesigny obytbých prostorů jsme ještě na stránky nevyrazili. Můžete se však již nyní dočíst o některých tipech, které jsme pro vás v minulém roce publikovali. Od přidělání lišty k lince, přes umístění ptačí budky na plot až k zahrádce a řešení bylinkového záhonku, když vám zrovna nepřebývá x stovek metrů zahrady.

Hrajeme si

Jsme z generace počítačových dětí. Je tedy určitě zcela běžné, že i my někdy relaxujeme v tomto virtuálním světě, plném simulací, fantazií a science fiction.

Hrajeme si často a rádi a naše zkušenosti a recenze softwarů i hardwarů rádi přibližujeme ostatním. Z množství her, které jsme však minulý rok hráli a vyzkoušeli jsme vás seznámili především s GTA V s genderově vyhraněným náhledem spíše pro ženy.

Brabčák již v loňském roce přislíbil svou vyšší účast v této části našeho blogu, byť svému slovu úplně nedostál, věříme, že to v tomto roce napraví a vy se pak budete moci lépe seznámit s jeho názory na mnoho skvělých her.

Shrnutí

Při ohledu zpět je jasné, že nějaký kousek z cesty jsme již ušli. V seznamu článků a návodů, které jsme v uplynulém roce publikovali, je zaškrtnuta jako publikováno, asi třetina.

Naše efektivita tedy není na takové úrovni, jak bychom chtěli a budeme se to snažit změnit.

Jsme neuvěřitelně vděční za každého z vás, kdo nás čtete a podporujete při dalším pokračování. 

Rozjeli jsme to hned na několika sociálních sítích a všude se nám díky vám vede skvěle a každý like, komentář a sdílení mě osobně vždy zahřeje na duši a nakopne v tom, že to má smysl.

Ať nás podporujete na Facebooku, kde se shromažďují novinky a oznámení, či na Pinterestu, kam ukládáme většinu obrázků z webu nebo na Instagramu, kam vkládáme často to, co se chystáme jednoho dne přetvořit do návodu či článku, všichni dohromady tvoříte naši základnu, bez které bychom po čase asi publikovat přestali. Děkujeme!

Co nás čeká v budoucnu

Jak bylo již výše zmíněno, napsáno a publikováno bylo jen velmi malé procento uskutečněných aktivit.

Rozhodně se těšte na velké články nebo seriály o cestování. Určitě se budeme snažit co nejdříve zveřejnit pečlivý článek o Disneylandu, kam moc Čechů nejezdí a je to možná škoda.

Také o Salzburgu a Zell am See, kam jezdíme tak často, že si troufáme vás tudy provést a nabídnout i několik důležitých tipů, které vám mohou ušetřit nemalé finance.

Z bydlení se chystáme na větší články o redesignu pokojíčku našeho minibrabčáka, který se již musel vyprostit z miminkovského pokoje.

A samozřejmě i tvoření v tomto roce bude mít velký počet příspěvků, jelikož již nyní máme připravené větší množství návodů a fotografií, než asi stihneme vůbec publikovat.

Podle vašich ohlasů a ohlasů přátel a blízkých začínáme i pomalu uvažovat nad prodejem některých našich výtvorů. Prozatím máme velice skromný uživatelský účet na Fleru, ale pokud by byly ohlasy stále tak silné, tak bychom tuto možnost zvážili a všem to samozřejmě také oznámili.

Budeme tedy šťatní a velmi vděční všem našim fanouškům na všech kanálech, které máme, pokud nás budete i nadále podporovat v roce 2017.

 

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here