Tento velice jednoduchý návod na vajíčka či koule z bavlnky, jsem sama využila na letošní Velikonoce. Hotovými výrobky jsem si vydekorovala truhlíček na květiny před domem. Postup je velice jednoduchý, jen celkem lepkavý:)

O letošních Velikonocích bylo veselo a my měli s minibrabčákem zase plné ruce práce, abychom měli vše hezky vyzdobené a ideálně to stále brali jako zábavu, nikoliv jako nucené práce. Přiznám se ale, že tyto vajíčka nebo také koule, jsem dělala ve chvílích prckova odpočinku.

Bylo to z toho důvodu, že práce s lepkavým lepidlem, kterým máte vyplněný celý talíř, není právě ta správná činnost pro dvouleté dítko.

Celkem živě si dokážu představit, že ještě dlouhý čas po Velikonocích mi bude stále zůstávat klika, ovladač od televize nebo nádobí v ruce. Takže ne, tohle si asi rozmyslete, než přizvete děti:)

Jednoduchý návod v obrázcích

Jednoduchý návod na bavlněná vajíčka
Jednoduchý návod na bavlněná vajíčka

Návod krok za krokem

Pro ty, kteří z obrázků nevyčetli podrobnější informace, máme i návod s popisky.

1. Připravte si lepidlo (ideálně Herkules), hluboký talíř, bavlnky vámi vybraných barev, ale můžete použít i vlnu. Dále nafukovací balonky, igelitový ubrus na stůl a špendlík, kterým ve finále balonky prasknete.
Talíř, lepidlo, balonky, bavlnky, ubrus a špendlík
Talíř, lepidlo, balonky, bavlnky, ubrus a špendlík
2. Do hlubokého talíře nalijte potřebné množství lepidla a nařeďte ho stejnou částí vody. Potřebné množství je sice nic neříkající údaj, ale je na každém, kolik takových koulí bude připravovat a přilít můžete vždy.
Nalijte do talíře lepidlo
Nalijte do talíře lepidlo
3. Nafoukněte si připravené balonky. Lepší je, nafouknout jich hned více, než se zapatlanýma rukama dofukovat další. Nafoukněte je do takových rozměrů, v jakých chcete mít finální vajíčko.
Nafoukněte balonky
Nafoukněte balonky
4. Bavlnku namočte do lepidla s vodou. Nemusí tam být nějak extra dlouho, jen by měla být vlhká:)
Namočte bavlnku v lepidle
Namočte bavlnku v lepidle
5. Vezměte si první balonek a namočenou bavlnkou ho omotejte. Pozor na zamotání bavlnky.
Omotávejte balonek bavlnkou
Omotávejte balonek bavlnkou
6. Stejným způsobem omotejte všechny balonky a nechte je na několik hodiny zaschnout.
Omotaný balonek
Omotaný balonek
7. Připraveným špendlíkem propíchněte balonky se zaschlými bavlnkami. Balonek z koule opatrně vytáhněte, abyste si nepoškodili výtvor. A je hotovo:)
A máte hotovo
A máte hotovo

Takto vyrobené koule můžete použít na spoustu dekoračním účelům. Ať již jako volnou dekoraci v truhlíku nebo misce. Aranžmá u stojanu se svíčkami nebo v květináči. Také můžete balonek nafouknout do velké hrušky a pokrýt bavlnkou jen spodní část, čímž vám vznikne miska.

Sami určitě vymyslíte, na co tuto dekoraci upotřebit:)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here