Blíží se nám svátek zamilovaných a i my jsme si vyrobili spoustu zajímavých dekorací, dárečků a přáníček. Dnes se podíváme na návod, kde si ukážeme, jak se váže keltský uzel ve tvaru srdce. Tento uzel je nejen velice hezký a jednoduchý, ale můžeme ho i dobře využít na náramky, čelenky, přívěsky, náhrdelníky nebo když s ním jen převážeme dárečky k Valentýnu🙂

V poslední době jsem si značně oblíbila tyto „uzlové“ kreace. Krom toho, že mě od dětských táborů vždy zajímaly, tak mají i mnohé využití v oblasti dekorací a tvoření. Nedíváte se tedy na inspiraci uzly naposledy:)

Přiznávám se však k tomu, že i když mám vázání uzlů ráda, tak složitější a o to nádhernější uzly se učí těžko, pokud nemáte po ruce dobrý návod.

Většinu uzlů, které známe a vídáme, již někdo dávno vymyslel, takže není tak těžké objevovat stále nové a nové. Co však těžké je, je najít podrobný a dobře pochopitelný návod, díky kterému se nakonec na provazu nebudete chtít oběsit.

My se dnes o jeden také pokusíme a doufáme, že se vám bude líbit a hlavně, že bude snadno pochopitelný.

Snažili jsme se, aby byl návod nafocen v co největším možném množství kroků, abyste neztratili nit:) Zároveň jsme jednotlivé kroky doplnili o šipky, které ukazují, kam má dále směřovat konec provazu při proplétání uzlu.

Vzhledem k množství obrázků a doplňujících šipek jsme dnes upustili od dalšího popisování krok za krokem. Kdybychom však do budoucna zjistili, že to stejně není úplně „pintlich“, tak návod krok za krokem doplníme.

Jednoduchý návod

Návod na keltský srdcový uzel

Takto uvázaný uzel nyní můžete skvěle využít k další práci.

Blíží se nám svátek zamilovaných Valentýn, tak proč rovnou nevyužít tento super uzel a nevyrobit nějaký dáreček.

Osobně jsme v rychlosti jen přiložili uzel na tělo, abychom viděli, jak skvěle by vypadal při vytváření doplňků. Stačí pořídit trochu šperkařských potřeb a stylový dáreček pro milovaného je hotov.

Pokud byste však nechtěli uzel přetvářet do dárečků, ale stejně byste ho chtěli vyzkoušet v praxi, tak doporučujeme balení dárků. Tato disciplína se v naší zemičce už konečně dostává do popředí a mnozí se snaží nejen o hezký dárek, ale i jeho perfektní a stylové balení.

Zkuste tedy na provázku či lanku vytvořit tento uzel, když budete balit dárky k Valentýnu, či ho přiložit na kytici. Uvidíte, že body za snahu určitě získáte.

My brabčáci rádi rozdáváme dárečky při mnohých příležitostech a i bez nich, takže Valentýn rozšiřujeme jednoduše úplně na všechny, které milujeme. Minibrabčák si nenechal ujít možnost a vyrobil dárečky z lásky i babičkám. Takový jednoduchý náramek s uvázaným srdíčkem z lásky prostě musí zahřát u srdíčka každou babičku:)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here