Pletení je jednou z oblíbených relaxačních technik. Ano, než se to naučíte tak, abyste se u toho mohli dívat zároveň na televizi, tak to takový relax není a občas dojde i na nějaké to sprosté slůvko. Ale nebude to trvat tak dlouho, a skutečně se u pletení uvolníte a navíc za sebou zanecháte i něco hezkého. Po šálách, čepicích a spoustě nepotřebných drobných pletenin se můžete posunout někam dál. Například k jednoduchému, ale velice efektnímu svetříku pro prcka i dospělého.

Bylo to letos v únoru, kdy jsem dostala hodně ošklivou angínu a zalehla jsem do postele na celý týden. Minibrabčáka si naštěstí přebrala kavalérie, která dorazila po prvním telefonátu, takže byl čas na odpočinek.

Po nějaké té hodince se dostavil takový ten pocit proflákaného času, tak jsem sáhla po jehlicích a maxi klubku, které jsem si přivezla z Dublinu. Chtěla jsem uplést něco většího, než jen další šáličku a čepičku, které bychom už mohli prodávat:)

Na Pinterestu jsem objevila pár obrázků se svetříky, o kterých jsem si řekla, že přeci musím zvládnout také.

Mrkněte sami:

 

Nakonec jsem vybrala svetřík, který je pletený téměř v jednom kuse a pouze límec se plete zvlášť. Jelikož jsem ležela s teplotami a ve chvilkách klidu pletla tento svetřík, tak jsem návod nefotila. Nehledě na to, že nedokážu vytvořit návod na jednotlivá oka v tabulce, jelikož tomu ale vůůůbec nerozumím:)

Proto sem umístím pouze odkaz s již vytvořeným návodem, abyste se i vy mohli inspirovat. Pokud jste na tom s představivostí stejně jako já, tak ani vy nebudete potřebovat návod. Je to totiž skutečně velice jednoduché.

Vybraný typ svetříku
Vybraný typ svetříku

Zde je originální PDF návod:

Návod v PDF 

A zde je vyfocený návod krok za krokem, který jsem při psaní článku objevila, ale je ve španělštině, takže doporučuji, jak v mateřské školce, jít po obrázcích nebo použít Google Translator.

Návod krok za krokem:

Prvních pár kroků z návodu. Po kliknutí se zobrazí stránka s kompletním fotonávodem
Prvních pár kroků z návodu. Po kliknutí se zobrazí stránka s kompletním fotonávodem

Některé parametry jsem si podle sebe upravila, aby více lahodily oku a zároveň jsem si vybrala motiv, který jsem do zad svetříku vyšila. Poslední dobou jsou superin sovičky, takže i já jsem si jednu takovou našla. Vyšít ji do svetru se ukázalo mnohem obtížnější, než kdybych ji po norském vzoru do svetříku vpletla. Ale to budu vědět pro příště.

Tady je odkaz na velký formát sovičky:

Vybraný motiv pro vyšívání
Vybraný motiv pro vyšívání

A tady již pár obrázků, jak dopadl náš svetřík:

A samozřejmě výsledek na minibrabčákovi, který si žádné focení nenechá ujít:)

Minibrabčák v akci:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here