Dnes tu mám malinko náročnější návod, ale vážně jsem se hodně snažila, přiblížit ho i tomu, kdo netráví čas u šicího stroje.

Bude to dlouhý článek se dvěma návody – rychlým v obrázcích, ale i návodem krok za krokem. Takže doufám, že to všichni dáme v pohodě:)

Hnízdo pro miminko je nabízeno v mnoha obchodech, ale i na tržišti Fler nebo u švadlen na facebooku.

Já si hnízdo pro naši malou dračici připravila sama, takže vám dnes ukážu, jak na to.

Někdo má hnízdo sice jen za módní výstřelek, ale musím se přiklonit na jeho stranu a trochu se ho zastat. Na minibrabčáka jsem hnízdo neměla a na dračici již ano a rozdíly zde byly.

Hnízdo jde skvěle položit do postele a nemusela jsem mít strach, že bych dítě zalehla. Jde víc o psychiku matky, než o to, že byste vážně dítě zalehli. Spánek byl celkově klidnější. Hnízdo je lehounké a jde skvěle přenášet po domě, ven a je skvělé i na cestování.

Tolik k obhajobě hnízda pro miminka, když pominu, že se i dobře udržuje, jelikož ho můžete vyprat.

Jednoduchý návod

Tak takto by to nebyl úplně dlouhý článek, že? Nejsem si ale jistá, jak kdo postup chápe bez popisu, takže tentokrát to vezmeme hezky od podlahy:)

Návod Krok za krokem

V první řadě se podívejte po nějaké šabloně, kterých jsou na internetu spousty. Na ušití hnízda je velmi důležitá. Pro ukázku sem vkládám jednu z Pinterestu:

1.Budete potřebovat: kombinaci dvou látek, tkaloun, krajku, šnůru a výplň hnízda – měkký vatelín na výplň zad a polštářovou výplň na okraj.

2. Připravte si na větší papír šablonu a přeneste ji na 2 připravené látky (látky lícem k sobě). Látky vystřihněte a sešpendlete před zašitím. Poté zašijte na rubové straně. Nechte si ale spodní část zad a jeden konec oválu otevřený, abyste mohli vložit vatelín a výplň.

3. Nyní již budete pracovat na lícní straně hnízda. Nejprve našijte tkaloun pod/nad kterým na konci budete provlékat šňůrku. Tkaloun našijte na šev dvou látek.

TIP: Tkaloun našívejte nyní, jelikož můžete šev v klidu roztáhnout. Až budete mít zašitý vatelín na zádech, bude pozdě.

4. V tomto kroku můžete volitelně přišít na tkaloun krajku. Není to nutné, ale vypadá na hnízdu velmi hezky. Pokud budete přišívat krajku, můžete na konci navlékat šňůrku mezi krajkou a tkalounem.

5. Na srovnané hnízdo přiložte vystřižený vatelín. Až bude odpovídat tvaru zad a zůstane oválný lem kolem, podle šablony, tak vatelín vložte dovnitř, zašpendlete a zašijte pevnějším stehem. Zašijte i spodní část zad vložením látky dovnitř. Konec oválu nechte otevřený.

TIP: Můžete záda prošít. Není to důležité, ale vatelín se nebude hýbat a to ani po vyprání hnízda.

6. Volný konec oválu nyní začněte plnit výplní do polštáře, dokud nebude lem plný a naducaný. Rovnoměrně se snažte výplň rozložit. Poté konec oválu zašijte.

7. Posledním krokem je provlečení saténové/bavlněné či jiné připravené šňůrky na hnízdo. Po provlečení dejte na konce šňůrky koncovky a můžete hnízdo stáhnout a zavázat.

A je hotovo:) Nakonec to nebylo ani tak těžké, že? Teď už přijde jen příprava hnízda pro miminko, jeho prodej a případně mazlení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here