Tak letos se nám to opět vydařilo:) Pojali jsme tento rok oslavu dušiček zase trošku jinak  a myslím, že to ještě párkrát vyzkoušíme.

Už se nám to začalo malinko opakovat a děti rostou a nemůžeme pořád dokola dělat to samé, i když máme tradice rádi.

Říkala jsem si, že tento rok zkusíme méně dekorací a více zážitků. Zvláště těch strašidelných.

Máme rozhodně nespornou výhodu v tom, že bydlíme hned u relativně velkého lesa v Hradci Králové. Jak jste asi i na našem Instagramu viděli, tak zde trávíme hodně času.

Hodně se tu procházíme, jezdíme na kole, a stále i po těch letech objevujeme nové stezky, místa a novinky, které místní lesníci neúnavně chystají.

Já si to k chatě štrádovala podzimní krajinou s kočárkem

Věděli jsme tedy, že uprostřed lesa je rybník Výskyt a u něj je hezká chatička k pronájmu a kryté ohniště. Už dlouho jsem si říkala, že si místo chci vyzkoušet, byť zde není voda, ani připojená elektřina.

Pronájem chaty stojí 500,- na noc a ve sklepě máte připravené i dřevo na zátop.

Tohle byla skvělá příležitost.

Brabčák s minibrabčákem by mohli zůstat přes noc a já s miminem bych si to v noci nasměrovala zpátky domů. Ráda bych zde s nimi sice zůstala, ale uznejte sami…mimino a bez vody na umytí..ne ne.

Uspořádali jsme tedy takové podzimní opékání buřtů s přespávačkou v odlehlé chatě, a k tomu samozřejmě i cestu lesem po pohádkové stezce, za svitu lampionů. U ohně jsme také dětem vyprávěli strašidelné historky.

Někdo by řekl, že to je celkem pohoda a není na tom nic strašidelného, ale těm doporučuji jen to, aby si to vyzkoušeli:D 

Tady jsou ještě stateční:)

Na opékání chtěl minibrabčák hrozně vyzkoušet marshmallow. Vím, že je občas prodávají na amerických týdnech v Lidlu, ale moc nesleduji, kdy probíhají. Podívala jsem se tedy na obchod Candystore, který se specializuje na dovoz podobného zboží z USA a UK k nám a objednala hned 2 balíky.

Když už jsem byla v nákupním procesu, nemohla jsem si odpustit i tradiční sladkosti, které dostávají děti v USA na halloween při koledě. Nechyběly tedy ani bonbony Candy corn, sušenky Reese’s, popcorn Big Cheese a mnoho dalšího, co jsme později večer s radostí ochutnávali.

Vřele tedy obchod doporučuji, byť nám část nákupu ještě nedoručili.

Sladkosti jsme již tradičně ukryli na konec strašidelné stezky a měli jsme co dělat, abychom tam ty děti vůbec dostali, i když jsme šli s nimi.

Nepřálo nám ten den počasí, jinak bych určitě s dětmi podnikla procházku i za světla po celé délce pohádkové stezky, která vede od rybníku Výskyt až k Mazurovým chalupám a lemují ji vyřezávaná strašidla i s příběhy.

Perfektní tip na výlet nejen pro hradečáky.

Když celá akce skončila, vlezli jsme si všichni na deky u hořícího ohně v krbu a hráli společenské hry. Odjela jsem s miminem domů a druhý den kluci vše sbalili a dorazili za námi.

Příští rok bychom určitě akci rádi zopakovali ve větším počtu, i když by část lidí určitě spala v chatě ve spacáku na zemi. Asi bych takto netrávila 14-ti denní dovolenou, ale na jednu noc je to zážitek, jak pro děti, tak i pro dospělé:)

Oslavy tohoto svátku už u nás začínají nabývat na popularitě. Část je pro, část je proti a vždy to tak bude a má být.

Já za nás brabčáky doufám, že jste si letos svátky užili, nebo alespoň zavzpomínali na své blízké, kteří tu s námi již nejsou, stejně jako my.

Další užitečné tipy, rady a návody k halloweenu naleznete v sekci Tvoříme nebo když zadáte do lupy „halloween“🙂

 

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here