Z tohoto nápadu mám obzvlášť radost, protože nebyl můj, ale minibrabčáka. Nádherný krystal v lahvičce, jako památka na narozeninovou oslavu je nejen originální, ale pro mě i dost dojemný:)

Je pravda, že minibrabčák uvažoval nad tím, že jeho oslava bude spíše geologická, nežli paleontologická.

Líbili se mu ale obě varianty, tak jsme to rovnou spojili.

Nedávno totiž čichl k boraxu a pokusy, které se s ním dají dělat. Chtěli jsme původně zahrnout boraxové pokusy i do oslavy samotné, ale přeci jen to byla banda malých dětí, které jsme úplně všechny neznali.

K pokusům s boraxem potřebujete velmi horkou vodu a borax sám není úplně easy bez dozoru nad dětmi. Takže jsme pokusy, kdy si děti mohly odnést krystal domů, úplně vynechali.

Nicméně ale minibrabčáka napadlo, že už má 2 týdny doma vypěstovaný vlastní krystal a mohl by se o něj rozdělit s ostatními. My pořídili malý sáček s pokusem v obchodu Dráčik asi za 69,-, ale bohužel si nepamatuji značku a název výrobku.

Minibrabčákův vypěstovaný krystal

Neváhala jsem, koupila hned malé lahvičky u Stoklasy, a kdybych byla ještě o kousek dál v myšlence, tak bych pořídila i malé háčky, které bych navrtala do korkových špuntů a byl by to i hezký přívěsek.

Rozbít vlastní geologický experiment na padrť kladivem, byla nejprve výzva pro jeho tvůrce, ale nakonec zvítězila typické dětská touha „ničit“ a už to létalo:)

S pinzetou z Brabčákových modýlků se malému také pracovalo skvěle, takže jsme oba měli moc hezké odpoledne.

Lahvičky jsme naplnili, zavřeli a připravili do balíčků na oslavu.

Každý poté dostal malou lahvičku s krystalem, který minibrabčák sám vypěstoval, na památku.

Jednoduchý návod

Návod na lahvičky s krystalem

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here