Než se narodila naše dcera, která je dle mého ekvivalentem Beatrix Kido z Kill Billa, na což jsme náležitě hrdá, mě chytla enormní hormonální záchvat vytvořit co nejvíce součástí její výbavy svépomocí.

Jedna z takových věcí byla i hrací deka na prvních pár měsíců ležení, lezení, poprdávání a tak vůbec.

Samozřejmě mi přišlo, že na trhu není nic, co by mě uchvátilo, což asi cítí každá přehormonovaná matka:D

Nic tak měkkého, hezkého, holčičího, snadno udržovatelného a vyrobeného vlastní rukou.

Začněme tedy s popisem jednoduchého návodu, jak na heboučkou pletenou deku.

Dlouho jsem si chtěla vyzkoušet pletení jednoduchých modulů, ze kterých si jejich barevnou kombinací vytvoříte moderní „patchwork“ deku.

Zvolila jsem si materiál, který jsem také měla v ruce poprvé, ale strašně se mi líbil a pro jemnou dětskou pokožku mi přišel ideální.

A to, žinylkovou přízi Dolphin Baby, která je na trhu v mnoha odstínech, takže jde vytvořit jakákoliv barevná variace pro kluka, holčičku i neutrální.

Čtverce jsou pletené hladce, takže je zvládne i největší začátečník na jehlicích číslo 6.

Na každém čtverci jsem si nechala i dlouhý přebytek na zapošití k ostatním čtvercům.

Jednotlivé čtverce jsem si vyskládala s tím, že jsem kombinovala barvy a směr vzoru několikrát, než jsem byla spokojená s kombinacemi.

Háčkem jsem poté spojila jednotlivé čtverce nejprve podélně na pruhy.

Poté jsem stejným způsobem spojila i pruhy k sobě, čímž vnikla deka.

V tuto chvíli již byly přebytky příze nežádoucí a mohla jsem je ustřihnout a zbytky zaplést do deky. Proces tvorby deky tímto ale nekončí.

V látkách jsem si vybrala nádhernou flanelovou látku s květy s barevnou kombinací čtverců.

Tou jsem nakonec deku obšila a podšila, čímž měla deka lepší, kompaktnější vzhled a jemné květy jí dodaly ten správný holčičí nádech.

Jak vidíte, tak příprava takovéto deky není nic náročného a zvládne to i těhule pár dnů před porodem. Vložila jsem sem samozřejmě i fotky, kde je deka připravená na akci, tak i fotky s dekou v akci.

Jelikož jsem brzda a nedávám sem články tak často, jak bych chtěla, tak i tento článek mám nějakou dobu uschovaný a deka má touto dobou již jinou mini majitelku:)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here