Když se nám zase blíží ten čas, kdy bychom mohli případně někoho blízkého obdarovat, tak jsem si řekla, že se podělím o některé naše nápady, které jsme během pár let vyzkoušeli:)

Sama jsem vyloženě maniak na ručně dělané dárky. Přijde mi, že v žádném parfému není to samé množství lásky, co v ručně vyrobeném mýdle nebo pletené čepici.

Samozřejmě už své rodině lezu na nervy, a tajně se všichni modlí, ať dostanou tu voňavku, ale smůla, už mám napleteno:D

Pro ty z vás, kdo ale rádi tvoříte a ještě jste své blízké svými výrobky neudarovali k otrávenosti, je právě tento článek s tipy na rukodělné dárky.

Každý tip jsem obohatila o náročnost. Nejjednodušší je * a nejtěžší ***. Také jsem u dárečků, které můžete vyrábět s malými dětmi (2 – 5 let), přidala označení ♥.

1. Hrnečky barvené lakem♥   

Tyto hrnečky si můžete vyrobit společně s dětmi a potěšit tak třeba tatínka, babičku nebo kamaráda ve školce. Stačí jen hrníček a barevný lak na nehty.

 

2. Podtácek lepený z vlny   **

Tímto dárkem určitě potěšíte moderní lidi s láskou ke stylu a designu. Třeba svého mladšího bráchu, co má byt z betonu:)

 

3. Vypalovaná krabička   **

Pyrografie chce trošičku umu a představivosti. Kdyby hrot pájky neměl 400 stupňů, doporučila bych tuto tvorbu i pro děti.

 

4. Želvička s krystalem   **

Máte ve své rodině, či mezi svými blízkými milovníka krystalů, kamenů a jejich síly? Tak při zapojení fantazie, je můžete podobným způsobem zapracovat do modelovací hmoty, aby se už jen tak neválely po konferenčním či nočním stolku.

 

5. Srdíčka s vůní   *

Ano, ano, dala jsem sem jen jednu hvězdičku, protože k výrobě srdíček s vůní z odstřižků látky nebo ze starého trička, ze kterého už děti vyrostly, ani nepotřebujete šicí stroj. A potěší každého i jako doplněk k jinému dárku.

 

6. Brož z vlny♥   *

Stačí troška vlny, houbička a plstící jehla, kterou seženete v každé lepší galanterii. Když výsledek přiděláte na připínací špendlík, máte hezkou brožku pro někoho blízkého.

 

7. Oboustranná čepice   ***

Na ušití oboustranné čepice už to chce alespoň začátečnickou znalost šicího stroje, takže ji nemilosrdně označuji třemi hvězdičkami. Výsledek ale stojí za to, nikde nekouká ani nitka, design si můžete nakombinovat sami a rozhodně se už vítr na uši foukat nebude:)

 

8. Výroba mýdla♥   *

Mýdla pro babičku jsme vyráběli s minibrabčákem, když mu byly 2 roky, takže rozhodně doporučuji i pro děti. Je to spíš recyklace, nežli prvovýroba, takže je to o dost jednodušší.

 

9. Jednoduchý pletený svetřík   ***

Toto byl první svetřík, který jsem kdy upletla. Je fakt parádní, ale to hladce a obrace to už chce, takže jsem ho zařadila mezi ty náročnější tipy.

 

10. Povlaky na polštářky   ***

Poslední tip se týká šití. Je to také nejoblíbenější článek na našich stránkách, takže ho sdílíme znovu, ať dělá radost. Kvůli znalosti šicího stroje je to náročnější tip, ale vždy potěší.

 

Nezoufejte, že jsem do článku zařadila pouze těchto 10 tipů. Na našich stránkách jich naleznete asi dalších 50, takže určitě vyberete něco, co vám sedne víc:)

Rozhodně pro tvorbu s dětmi doporučuji i výrobu přáníček pro ty nejbližší.

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here