Milujeme hory a okolí Černé Hory má i super zázemí pro rodiny s dětmi.

Posledním takovým počinem bylo zřízení Herní krajiny Pecka, kterou jsme již několikrát také navštívili.

Co se týká informací pro návštěvníky, tak je vše skvěle zdokumentované a zodpovězené na webu ski resortu Černá Hora – Pec, takže tady nechci opakovat něco, co je již jinde a hlavně se to stále aktualizuje.

Chtěla bych v článečku reflektovat naši návštěvu z pohledu rodiny s malým minibrabčákem a babygirl.

Když jsme do hor „utekli“, bylo všude hrozné vedro 35 – 38°C a tady nahoře jen krásných 24°C. Děláme to takto pravidelně, když se ukáže, že bude zase jeden z těch týdnů, který my středoevropané moc nedáváme:)

Naplánovali jsme si především procházku po vrcholcích Portášek s pouhou návštěvou Pecky, ale samozřejmě se to změnilo.

Minibrabčák je velice komunikativní a společenský kluk, a jelikož se zde vyskytovalo více, než jedno dítě, tak nás okamžitě opustil a šel si hrát s dětmi.

Marně jsme ho přemlouvali po dvou hodinách, že bychom chtěli jít na tu procházku a museli jsme ho chudáka „vytrhnout“ z hraní a donutit jít.

Měli jsme s sebou totiž babygirl, která už potřebovala spát, což se jí zdárně podaří jen v nosičce při kolébavém pohybu.

Procházka nebyla nijak drastická, pro děti ideální 2-3 km po značených stezkách kolem hřiště a zase zpátky. Malá se prospala a minibrabčák se konečně vrátil na hřiště.

Když jsme prošli celou herní krajinu se svými nádhernými prvky, tak nás zarazila cedule u jednoho z nich, která byla vtipná a nerelevantní zároveň.

Jednalo se o ceduli u „Souboje mravenců“, což je několik dřevěných soch mravenců, které jsou přímo stvořené pro lezení.

Na ceduli stálo, že se „nejedná o herní prvek“ a hned v druhé větě stálo „zákaz vstupu a lezení na herní prvek“, což člověka trochu pobaví, že se ty věty vlastně popírají.

Nicméně byl „herní prvek“, co není herní prvek, naprosto obsypán dětmi.

Pod krajinou je i dost místa na piknikovou deku pro miminko, nádherný výhled a když přišel hlad, tak opékané maso s pivem z boudy Portášky byl TOP!

Už teď se těším na další návštěvu a pro zájemce bude otevřeno od června, ale již nyní od 8. – 10. 5. bude otevřena lanovka z Jánských Lázní a web informuje o všech opatřeních učiněných proto, abyste se nebáli vyrazit:)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here